Angaż Zeeka w G2 Esports, to najlepsza wiadomość dla polskiej sceny VALORANTA (NASZ KOMENTARZ)

zeek Foto: G2 Esports

Drugi polski zawodnik w najlepszej drużynie Europy! Czy nie brzmi to pięknie? Gdy G2 Esports oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie Aleksandra "zeeka" Zygmunta, ucieszyłem się jak małe dziecko. To najlepsza wiadomość, jaką mogła sobie wyobrazić polska scena VALORANTA na początek 2021 roku.

Nick zeek usłyszałem po raz pierwszy, gdy jako młokos dołączył do AGO. Już wtedy ze źródeł wewnątrz organizacji słyszałem, że to chłopak z ogromnym talentem do gier. Nie śledziłem jednak sceny Fortnite na tyle, by móc podjąć dyskusję w tym temacie. Niemniej od początku przygody z VALORANTEM słyszałem głosy top graczy Cs-a, że zeek jest mega dobry. Nawet zanim pojawiły się turnieje spod szyldu AGO czy Polish Esport Cup.

Nie ukrywajmy jednak, że to w THOSE GUYS zeek zyskał największy rozgłos, a on sam był jednym z najjaśniejszych punktów tej drużyny. Zygmunt i jego koledzy totalnie zdominowali krajową scenę triumfując w pięciu kolejnych turniejach z rzędu. Przyszedł jednak czas na kolejny krok i 19-latka zobaczyliśmy w europejskiej ekipie nolpenki. Największy sukces przypadł na końcówkę roku, a zeek i jego koledzy znaleźli się wśród 8 najlepszych drużyn Europy turnieju First Strike. Wiele zagranicznych portali wówczas wskazywało Polaka jako jednego z najciekawszych zawodników tych zmagań. Zresztą pokłosiem tego była pokaźna liczba ofert współpracy, jaką zeek dostał będąc już wolnym agentem.

Przejście do G2 Esports jest ukoronowaniem starań tego chłopaka, który od początku był sfokusowany na sukces w VALORANCIE. Każdy gracz na polskiej scenie dostaje jasny sygnał, że jeśli jesteś wystarczająco dobry, rozsądnie zarządzasz swoją karierą i chcesz pracować, otrzymasz nagrodę.

To najlepsze, co mogło się zdarzyć dla naszej sceny, bo nic nie napędza tak lokalnej społeczności jak sukcesy rodaków czy rodzimych drużyn. W najlepszym zespole Europy mamy dwóch niesamowicie zdolnych graczy z Polski, a Ci wszyscy, którzy teraz tryhardują w solo kolejce, dostają dobitny przykład, że można osiągnąć sukces tej grze.

Źródło: Materiały własne

Tematy

zeek

Zobacz komentarze