Ponad 200 graczy zbanowanych za nowy cheat w Valorancie

VALORANT Foto: Riot Games

Riot Games od premiery gry Valorant mocno stawia na sprawiedliwą rozgrywkę, od początku ostro pokazując politykę walki z oszustwami. Vanguard, czyli system anty-cheat Valoranta, zeszłej nocy wyłapał kolejnych 200 graczy korzystających z nowego cheatu.

Oszukiwanie jest ogromnym problemem w niemal każdej grze wideo. Riot Games jest tego świadomy i od początku pracy ze społecznością Valoranta podjął radykalne kroki, by możliwie szybko i skutecznie ograniczyć liczbę oszustów. Od momentu wprowadzenie bety wersji gry, Riot zbanował już tysiące cheaterów. Oprócz tego pojawił się Vanguard, który skutecznie ogranicza oszustów.

Zeszłej nocy zbanowano zostało ponad 200 użytkowników Valoranta. Vanguard wykrył nową sztuczkę botów pikselowych, która pozwoliła graczom z łatwością atakować wrogów. Użytkownicy, którzy zostali wykryci za pomocą oszustwa, otrzymali bany sprzętowe, co oznacza, że ​​każde konto utworzone na ich komputerze zostanie natychmiast zbanowane.

Oczywiście jeszcze nie powstał system anty-cheat, którego nie krytykowali by zawodnicy. Niemal każdy ma jakieś wady, dlatego Vanguard również wcześniej był krytykowany przez społeczność, Na szczęście Riot Games słucha swoich graczy i usprawnia program, tak by skutecznie ograniczyć cheaterów.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze