Siedmiu wspaniałych. Ważny wieczór dla polskiej sceny VALORANTa

Ballista Esports
Ballista Esports Foto: Ballista Esports

Z tygodnia na tydzień mamy coraz więcej powodów, by pisać o polskiej scenie VALORANTa. Oprócz tego, że rodzime organizacje inwestują w drużyny, te nasze zespoły z coraz lepszej stromy pokazują się na arenie międzynarodowej.

W piątek drużyna Ballista Esports powalczy przynajmniej o powtórzenie sukcesu Chakalaki, która w ubiegłym tygodniu zameldowała się w etapie VCT Challengers. Niestety wówczas Polacy nie zdołali wywalczyć przepustki do etapu Masters, ostatecznie ulegając Team Heretics. Teraz swoją szansę będą mieli przedstawiciele wrocławskiej organizacji, którzy zmierzą się z ekipą honk. W jej składzie jest m.in. Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki.

Nie ma co oszukiwać, że to honk jest faworytem tej rywalizacji. Ballista to typowy underdog i każde kolejne zwycięstwo w pełni polskiej ekipy będzie dla nas olbrzymim sukcesem.

Oprócz wyżej wspomnianej szóstki, szanse na awans do VCT Challengers 3 ma również Raise Your Edge Gaming, Patryk „starxo” Kopczyński. Ich rywalizacja z Rix.GG na pewno będzie bardzo wyrównana. Wystarczy powiedzieć, że ich piątkowi oponenci ograli wcześniej m.in. Team Liquid z ScreaMem i Jamppim na czele.

18:00, honk vs. Ballista Esports

21:00, Raise Your Edge Gaming vs. Rix.GG

Transmisja z meczów Polaków na Polsat Games.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze