Jak szybko wbić rangę w Valorant?

Valorant
Valorant Foto: Riot Games

Drugiego czerwca na salonach zadebiutowała oficjalna wersja gry Valorant, Najnowsza strzelanka ze studia Riot Games przypadła wielu graczom do gustu, ale trudno się dziwić. To powiew świeżości po kilku latach esportowej dominacji CS:GO. Swój peak zainteresowania przeżywała po wejściu rankedów. Niedawno odpalono je również w pełnej wersji gry. Jak szybko wbić wysoką rangę? Podpowiadamy.

Poznaj bronie

Po pierwsze i chyba najważniejsze, to poznać paterny, czyli ślady jak strzelają wszystkie bronie w Valorancie. Jest ich wiele, ale te najczęściej wykorzystywane to Vandal, Phantom, Bulldog, Spectre i Operator. Jeśli chcesz być uniwersalnym, dobrym zawodnikiem, musisz poznać wszystkie. Wtedy będziesz mógł dostosować broń do sytuacji ekonomicznej, koniunktury map i schematów ataków rywali.

Bądź uniwersalny

Nie graj tylko jednym agentem. Większość graczy popełnia ten błąd, że "mainuje', czyli gra tylko jednym bohaterem. Uniwersalność jest kluczem do wbijania wyższych rang, bo gdy opanujesz minimum dwóch, a najlepiej trzech agentów, wówczas będziesz bardziej pożyteczny dla drużyny. Nie będziesz musiał rashować picków w momencie selekcji bohaterów, tylko będziesz mógł wzmocnić swoją drużynę np. brakującym supportem lub entryfraggerem.

Graj z kolegami

Oczywiście można próbować grać solo, ale z doświadczenia wiemy, że jest to bardziej mozolny sposób wbijania rangi. Gdy macie np dwóch, trzech, a najlepiej czterech kompanów, wówczas są większe szanse na zwycięstwo. Oczywiście jeżeli reprezentujecie odpowiednio wysoki poziom. Jeśli nie posiadamy kompanów na podobnym poziomie, warto pograć samemu i dodawać do znajomych zawodników, z którymi dobrze nam się współpracuje i odpowiednio fragują. Być może będzie to początek drogi waszej wspólnej drużyny.

Trenuj aima

Bez odpowiedniego poziomu gry, nie wejdziesz do elity. Trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj. Co prawda Riot Games pracuje nad deathmatchem w Valorancie, ale póki co musimy zadowolić się treningiem na boty. Urozmaicaj trening poprzez podnoszenie szybkości pokazywania się celów i trenuj aima. To na pewno pomoże ci wbić wyższą rangę.

Zobacz komentarze