VALORANT: Jak utrudnić grę przeciwnikom? Wystarczy wybrać jedną opcję

VALORANT Foto: Riot Games

Wszyscy fani shooterów uwielbiają serwery tickrate 128. Mają one jednak swoje wady, które z łatwością można wykorzystać w VALORANT.

Tickrate 128 pomógł rozwiązać niektóre problemy z rejestracją trafień, które występują w grach z tr 64. Riot Games w swojej grze dodał w ustawieniach opcję "buforowania sieciowego", która daje graczom możliwość opóźnienia sieci po ich stronie, jeżeli mają problem z połączeniem internetowym. To jednak może sprawiać pewne kłopoty.

Okazało się, że zamiast dodawać opóźnienie sieciowe, jak to jest w CS:GO, buforowanie zmniejsza od razu liczbę plików przesyłanych na serwer. Prowadzi to do lagów, które widoczne są tylko dla naszych przeciwników. Gracz, który to ustawia nie odczuwa żadnej różnicy.

- Kiedy inni zmieniają ustawienia, powoduje to zacinanie się modelu gracza w moim kliencie gry. Nie wpływa to na płynność animacji, na to jak oni widzą innych graczy, ale na to jak płynnie ten model porusza się dla pozostałych - mówi jeden z Youtuberów, który zajął się problemem.

Więcej od 6:26:

Zobacz komentarze