Czas na "First Strike" pierwszy oficjalny turniej w Valorant od Riotu

Valorant First Strike
Valorant First Strike Foto: Riot Games

Riot Games właśnie ogłosiło pierwszy organizowany przez siebie turniej w Valorant – "First Strike". Będzie on podzielony na regiony Amerykę Północną, Europę, CIS, Turcję, Azję, Oceanię, Brazylię oraz Bliski Wschód.

"VALORANT to bardzo konkurencyjny tytuł o globalnym zasięgu, który ma wszystkie niezbędne elementy, aby stać się kolejnym premierowym esportem", powiedział Whalen Rozelle, starszy dyrektor ds. esportu w Riot Games. "First Strike zapewni naszemu dobrze prosperującemu, konkurencyjnemu ekosystemowi platformę, która pokaże jego wielkość, zbuduje regionalną spuściznę i fundament, który będzie wspierał esport przez kolejne lata".

Riot wyjaśnia, że każdy region będzie gospodarzem "serii kwalifikacji opartych na zasługach", które zaowocują produkowanymi przez Riot, finałami dla najlepszych ośmiu zespołów, które odbędą się od 3 do 6 grudnia.

"Esport pozostaje jedną z najlepszych inwestycji, jakie możemy poczynić, aby wspierać naszą społeczność w dłuższej perspektywie", powiedziała Anna Donlon, producent wykonawczy VALORANT. "Jak już widzieliśmy w serii Ignition, istnieje ogromny popyt i głód, aby grać w VALORANT na profesjonalnym poziomie, a my jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy rozpocząć tę podróż z fanami, graczami i organizacjami. Jako zespół rozwojowy, wspieranie konkurencyjnego świata VALORANT jest jednym z naszych najważniejszych priorytetów i jesteśmy zaangażowani w tę podróż".

Zarówno zespoły pro, jak i amatorskie, będą miały możliwość zakwalifikowania się do finału First Strike poprzez "turnieje online prowadzone przez najlepsze organizacje essportowe".

Zobacz komentarze