Polacy powalczą o awans do VCT Challengers 3

Ballista Esports Foto: Ballista Esports

Trzecie otwarte eliminacje do VALORANT Champions Tour 2021 zbliżają się ku końcowi, a co za tym idzie, niedługo poznamy 4 formacje, które zobaczymy w Challengers 3. Szasnę na to mają również Polacy.

W ubiegłym tygodniu wielkie nadzieje rozbudziła ekipa Chakalaka, która przebojowo walczyła do ostatniego meczu eliminacji. Niestety Polakom się nie udało awansować na turniej rangi Masters. Głównym bohaterem trzecich kwalifikacji VCT Challengers będzie Ballista Esports. yaotziN i jego podopieczni dość łatwo poradzili sobie z szwedzkim HSDIRR, oddając rywalom zaledwie 11 rund na dwóch mapach.

W meczu decydującym o awansie do Challengers 3, Ballista podejmie honk, czyli formację, w której występuje Mikołaj "Mickebwoy" Chojnacki. Ale to nie jedyne polskie akcenty w decydujących meczach kwalifikacji. W ostatniej rundzie open kwali pojawi się także Raise Your Edge Gaming z Patrykiem „Starxo” Kopczyńskim. Młody zawodnik i jego kompani nie będą mieli jednak łatwej przeprawy, bo ich rywalem będą reprezentanci Rix.GG. Brytyjska formacja w poprzedniej rundzie wyeliminowała Team Liquid z Jamppim i ScreaMem na czele.

Ostatnia runda open kwali Challengers 3:

  • Guild Esports vs. Entropiq
  • Giants Gaming vs. Dfuse Team
  • Ballista Esports vs. honk
  • Raise Your Edge Gaming vs. Rix.GG

Mecze Polaków będzie można oglądać w piątek od 18:00 na Polsat Games.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze