Najlepsze drużyny Europy powalczą o 50 tysięcy euro!

Twitch Valorant Invitational
Twitch Valorant Invitational Foto: Materiały prasowe

Tuż za rogiem kolejny turniej Valoranta, ale o taką stawkę drużyny Valoranta jeszcze nie grały. Cztery najlepsze zespoły Starego Kontynentu w czwartek rozpoczną zmagania podczas Twitch Valorant Invitational.

Będzie to kolejna impreza z cyklu IGNITION SERIES, ale z rekordową pulą nagród. Cztery najlepsze drużyny Europy - G2 Esports, Ninjas in Pyjamas, FunPlus Phoenix oraz Team Liquid powalczą o 50 tysięcy euro, czyli blisko 60 tysięcy dolarów. Do tej pory w rozgrywkach Valoranta największą pulę nagród miały FaZe Clan Invitational, WePlay! Invitational i T1 x Nerd Street Gamers Showdown, gdzie do wygrania było po 50 tysięcy dolarów. W Twitch Valorant Invitational do wygrania będzie o 10 tysięcy więcej.

Wydarzenie będzie transmitowane wyłącznie na Twitchu i rozpocznie się w piątek 11 września. Turniej będzie rozgrywany w formacie drabinki double-elimination, w której FunPlus Phoenix rozpocznie od rywalizacji z Ninjas in Pyjamas, a G2 podejmie w pierwszym meczu Team Liquid.

Drzewko turniejowe Foto: BLAST

- VALORANT od czasu premiery odniósł rekordowy sukces i szybko stał się ulubieńcem fanów. Z niecierpliwością czekamy na pokazanie społeczności, co BLAST może wnieść do stołu dzięki naszej wiodącej w branży produkcji i popularnemu podejściu fanów. - powiedział Nicolas Estrup, dyrektor produktów BLAST.

Zobacz komentarze