Zaczynamy walkę o Challengers Finals. W grze starxo i Patitek

Patitek
Patitek Foto: fb.com/G2paTiTek

VCT 2021: EMEA Stage 2 Challengers Finals odbędą się już za niespełna dwa tygodnie. Na turnieju pozostały cztery wolne miejsca, a dwa będą do zdobycia podczas drugich zamniętych kwalifikacji. Co prawda tam nie będziemy mieli żadnych polskich ekip, ale mamy nadzieję, że swoje drużyny do celu poprowadzą Patryk „paTiTek” Fabrowski i Patryk „starxo” Kopczyński.

Polskich graczy zobaczymy już dzisiaj, bo mecze ich drużyn rozpoczynają rywalizację w eliminacjach. Jako pierwsi na serwerze pojawią się zawodnicy Acend, którzy staną w szranki z Vitality. Oczywiście faworytem tej rywalizacji jest formacja Polaka, która triumfowała niedawno w VALORANT Masters. Niemniej Vitality przeszło niedawno zmiany kadrowe, a ich dyspozycja w I etapie kwalifikacji pokazuje, że kierunek obrany przez Francuzów jest na pewno obiecujący.

Tuż po tym starciu na serwerze zameldują się reprezentanci G2 Esports. którzy rzucą wyzwanie fnatic. Tu sytuacja jest podobna, tylko G2 Esports ostatnio mocno rozczarowuje swoich fanów. Dostanie się do tego etapu eliminacji, to tak naprawdę ich największy sukces w tym roku. Dodatkowo Oscar „ozzy” Scott w roli prowadzącego sprawdza się jak na razie bardzo dobrze, ale na pewno w zamkniętych kwalifikacjach umiejętności Brytyjczyka będą poddane większym wyzwaniom. fnatic niewątpliwie takim wyzwaniem jest.

Mecze Polaków w eliminacjach:

  • Acend vs. Vitality (17:00)
  • G2 Esports vs. fnatic (20:00)
Zobacz komentarze