Starxo staje przed nowym wyzwaniem. Polak dołączył do Raise Your Edge Gaming

Starxo w Raise Your Edge Gaming
Starxo w Raise Your Edge Gaming Foto: Twitter/starxo

Valorant zyskuje na popularności, a coraz więcej Polaków decyduje się na profesjonalną karierę w strzelance od Riot Games. Tym razem może nie początek kariery, ale duży krok naprzód nastąpił dla Patryka "Starxo" Kopczyńskiego, który zdecydował się zamienić Entropiq na Raise Your Edge Gaming.

Starxo zaczynał swoją przygodę z esportem jako gracz Fortnite'a, ale już od prawie roku zdecydował się spróbować swoich sił na scenie Valoranta. Na początku swojej kariery wraz z drużyną Those Guys udało mu się wygrać m.in.: Polish Esport Cup, Crunchips Cup oraz Polish Invitational 5v5. Potem przyszedł czas na Entropiq, lecz ze względu na słabe rezultaty, 19-latek postanowił spróbować szczęścia gdzie indziej.

Nowy skład Polaka to istna mieszanka kulturowo-narodowościowa. Dwaj nowi koledzy z drużyny Starxo: Kiles i koldamenta, grali razem w Movistar Riders, choć była to bardzo krótka przygoda. Turek cNed grał natomiast wraz z reprezentującym obecnie barwy G2 Esports Zeekiem w organizacji nolpenki, gdzie menadżerem był nowy trener Raise Your Edge - Nbs. Skład dopełnia niedoświadczony i dopiero debiutujący na profesjonalnej scenie Fin - BONECOLD.

Zobacz komentarze