Wiemy kiedy zeek zadebiutuje w G2! Red Bull z niestandardowym turniejem

Red Bull Home Ground
Red Bull Home Ground Foto: Red Bull

W 2021 roku wszyscy fani FPS-a od Riot Games wyczekują zapowiedzianej serii turniejów VALORANT Champions Tour. Zanim jednak wejdziemy na najwyższą intensywność rywalizacji, czeka nas kilka mniejszych, ale niemniej ciekawych turniejów. Pierwszym z nich będzie Red Bull Home Ground, który intryguje nazwami uczestników i formułą rywalizacji.

W tym tygodniu oficjalnie dowiedzieliśmy się, że Aleksander "zeek" Zygmunt będzie drugim polskim zawodnikiem G2 Esports. Najlepsza drużyna minionego sezonu w Europie zadebiutuje w nowym zestawieniu już w przyszłym tygodniu podczas Red Bull Home Ground.

Turniej ten będzie ze wszech miar wyjątkowy, bo mecze odbywać będą się w formacie BO5, Single Elimination. Ale nie jest to tak oczywiste. Cały szkopuł polega na tym, że każda z drużyn będzie wybierać swoją najlepszą mapę. Jeżeli drużyna A wygra pojedynek na swojej mapie, i na mapie rywala, wtedy automatycznie zgarnia zwycięstwo w całym meczu. Jeśli po dwóch mapach będzie remis, wówczas kontynuujemy rywalizację w normalnej serii BO5, do trzech wygranych map.

Uczestnicy? Europejska czołówka. Oprócz wspomnianego G2 Esports na liście są już Team Liquid, Ninjas in Pyjamas, Futbolist, SUMN FC i Guild Esports. Do obsadzenia pozostały dwa sloty. Jeden będzie do zgarnięcia w kwalifikacjach, drugi przypadnie zaproszonej ekipie. W kuluarach mówi się, że mają być to triumfatorzy VALORANT First Strike na Starym Kontynencie, czyli Team Heretics.

Red Bull Home Ground wystartuje 28 stycznia, a zwycięska formacja przygarnie 10 tysięcy funtów. Ciekawe jak wypadnie ekipa z dwoma Polakami w składzie? A może reprezentacja naszych rodaków będzie bardziej liczna, wszak za dwa ni ruszają kwalifikacje, które na pewno przyciągną wielu śmiałków.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze