Rasistowski tekst w Valorancie? Pojawiają się dziwne zarzuty

Phoenix Foto: Materiały prasowe

Niektórzy fani Valoranta zwracają uwagę na ich zdaniem rasistowskie słowa wypowiedziane przez Brimstone'a w stronę Phoenixa w Valorancie. Czy to aby nie lekka przesada?

W ostatnich tygodniach światowy dyskurs publiczny zdominowała walka o równe traktowanie ludzi wszystkich ras, w wyniku śmierci George'a Floyda w Stanach Zjednoczonych rozpętała się burza. Tysiące Amerykanów protestuje w wielu miastach, by zwrócić uwagę na problem nietolerancji. Ruch Black Lives Matter stał się zjawiskiem światowym. Dochodzi do sytuacji, w której dla wielu niewinnie brzmiący tekst z gry Valorant budzi skojarzenia rasistowskie. Przynajmniej niektórych graczy.

Zwrócenia uwagi na sprawę domaga się m.in. Twitterowiczka Vixie. Jej zdaniem nie do przyjęcia są słowa Brimstone'a "shut that Phoenix up". Jak pisze, oznaczając oficjalne konto Valoranta "czy zamierzacie usunąć ten rasistowski tekst Brimstone'a o Phoenixie? Irytuje mnie za każdym razem, gdy go słyszę i nie interesuje mnie już granie Brimstonem". Jak dalej czytamy "to łagodny rasizm. Phoenix mówi jak młody i oczywiście czarny mężczyzna. Amerykański weteran mówi o nim, że jest wkurzający i chce, by się zamknął. Myślę, że wielu czarnoskórych graczy uważa, że to wkurzające. To powielanie pewnego wzoru".

Swoimi wpisami Vixie zyskała pewne poparcie. Czy Riot zdecyduje się zareagować na słowa? Zobaczymy.

Na podstawie: Boop.pl

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze