Ekipa NEEXa i MOLSIEGO z mistrzostwem Polish Open w Valoranta

Neex i Molsi w barwach Entropiq
Neex i Molsi w barwach Entropiq Foto: Entropiq

Dominacja THOSE GUYS w polskich rozgrywkach dobiegła końca. Ekipa Zeeka przegrała finał Polish Open z Entropiq. Polsko-rosyjska formacja za triumf zgarnęła 1500 $.

Sukces w rozrywach Valoranta od fantasyexpo nie przyszedł im jednak łatwo, bo zespół prowadzony przez Sebastiana "NEEXa" Trelę i Michała "MOLSIEGO" Łąckiego awans na zawody zdobył dopiero w trzeciej turze eliminacji. Niemniej już podczas turnieju głównego, gdzie występowały m.in. ekipy Lothara, Izaka, PAGO czy Those Guys, okazali się bezkonkurencyjni.

W drodze do finału Entropiq nie straciło ani jednej mapy. Drużyna Aleksandra "Zeeka" Zygmunta natomiast w półfinale miała niespodziewane problemy z ciszej. Ostatecznie udało im się jednak wygrać i właśnie Entropiq i Those Guys zobaczyliśmy w decydującym starciu. Już pierwsza mapa, którą wygrała formacja NEEXa pokazała, że będzie to świetne spotkanie, bo oglądaliśmy dogrywkę zakończoną sukcesem Entropiq. Potem Those Guys odpowiedzieli na Splicie, ale decidera wygrali gracze zespołu polsko-rosyjskiego. O tym jak bardzo był to zacięty finał najlepiej świadczy niech fakt, że na każdej z map zobaczyliśmy przynajmniej 23 rundy (w regulaminowym czasie w Valorancie max to 24 rundy).

Klasyfikacja finałowa Polish Open w Valoranta:

1. Entropiq 1500 $

2. THOSE GUYS 1000 $

3. ciszej 500$

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze