PLE wchodzi w decydującą fazę. Czas poznać finalistów VALORANT Nations

Valorant Foto: Riot Games

PLE.GG: VALORANT Nations Circuit Season 1 to turniej trwający już od 17 kwietnia, w którym na zwycięzcę czeka 12,5 tysiąca złotych. Na początku brało w nim udział osiem zaproszonych drużyn, które rywalizowały ze sobą w formacie ligowym. Teraz jednak przyszedł czas na play-offy, a po dzisiejszych meczach w grze zostaną już tylko dwie ekipy.

Na początku mieliśmy aż cztery polskie drużyny, jednakże już po fazie grupowej odpadło AVEZ. Następnie przyszedł czas na Invicta Gaming, które uległo czeskiemu Team Sampi. Pozostały zatem dwie ekipy - PACT oraz IHG, które powalczą o miejsce w wielkim finale. Drugiego finalistę wyłoni mecz HEET z Team Sampi.

Droga Illuminar Gaming do półfinału było nieco wyboista. Sezon regularny zakończyli na czwartym miejscu, co zmusiło ich do grania w ćwierćfinale z czeską eSubą. Nasi przegrali nawet pierwszą mapę, lecz w sytuacji kryzysowej zwyciężyli dwukrotnie i pokonali Czechów. PACT natomiast zapewniło sobie miejsce od razu w półfinale, z racji na zwycięstwo w fazie grupowej.

Zobacz komentarze