Szufla na scenie VALORANTA trwa. Ciekawy wybór trenerski Guild Esports

BARBARR Foto: DreamHack

Podobnie jak na scenie CS:GO, w Valorancie też po nowym roku posypały się zmiany kadrowe. To zrozumiałem, bo za oknem czeka seria turniejów VALORANT Champions Tour i każdy chciałby zgarnąć pierwsze mistrzostwo.

Dla nas najważniejszym ruchem na scenie VALORANTA było ściągniecie Aleksandra "zeek" Zygmunta do G2 Esports, ale ich rywale też nie śpią. Guild Esports, z którym ekipa Polaków zagra w Red Bull Home Ground, również się wzmacnia. Organizacja, której udziałowcem jest David Beckham, zakontraktowała Saifa "Sayfa" Jibraeela z Ninjas in Pyjamas oraz trenera André “BARBARRa” Möllera.

Sayf podczas Ignition Series grał z obecnymi zawodnikami Guild, ale wówczas skład nazywał się Bonk. Szło im bardzo dobrze, bo dotarli do finałów Mandatory.GG Cup i LVL VALORANT Clash 2. Oba jednak przegrali ze wspominanym wcześniej G2. Potem Sayf zmienił barwy na Ninjas in Pyjamas, ale ten pomysł okazał się zupełnie nietrafiony. Wraca więc do ekipy drakena, by ponownie spróbować postraszyć europejską czołówkę.

BARBARR to też człowiek nieprzypadkowy. Swego czasu uchodził za wielki talent sceny CS 1.6, ale również w CS:GO wygrał parę dużych turniejów. Najwięcej udało mu się osiągnąć w barwach Epsilon eSports, gdzie występował obok... drakena. Drogi obu panów znowu się więc połączyły, ale BARBARR tym razem będzie trenerem utalentowanego snajpera.

Skład Guild Esports:

  •  Malkolm “bonkar” Rench
  • Yacine “Yacine” Laghmari
  • Leo “Leo” Jannesson
  • William “draken” Sundin
  • Saif “Sayf” Jibraeel
  • André “BARBARR” Möller (trener)

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze