Xeppaa⁠ i floppy⁠ po drugiej stronie rzeki. Valorant skusił kolejnych śmiałków

Xeppaa
Xeppaa Foto: Chaos Esports Club

Projekt CS:GO w Cloud9 to uosobienie wszystkiego, co pandemia uczyniła amerykańskiej scenie CS:GO. W marcu 2020 roku scena stała bardzo dobrze, w kwietniu 2021 rozrywa się kawałek po kawału. Teraz kolejni gracze zadeklarowali przenosiny na Valoranta.

Mowa oczywiście o dwóch młodych talentach byłego składu Cloud9 CS:GO, czyli Ricky "⁠floppy⁠" Kemery. i Erick "⁠Xeppaa⁠" Bach będą reprezentować C9.Blue właśnie w nowej strzlance Riot Games. Przypomnijmy, że w marcu ich organizacja ogłosiła zamknięcie projektu CS:GO. Nic więc dziwnego, że młodzi próbują swoich szans w konkurencyjnym tytule.

Xeppaa był jednym z bardziej obiecujących graczy CS:GO w Ameryce. W drugiej połowie 2020 roku był jednym z głównych motorów napędowym Chaos. W tym czasie uzyskał na HLTV średnią ocenę 1,17, której pomógł wygrać północnoamerykańskie zmagania o IEM Beijing-Haidian i DreamHack Masters Winter. To wszystko poskutkowało propozycją od C9. Zresztą floppy podobnie. Ponoć o jego usługi przed angażem w C9, zabiegały nawet czołowe formacje z Europy. To pokazuje jak utalentowani byli to zawodnicy CS:GO.

Ciekawe jak potoczą się losy pozostałych byłych zawodników C9. Wszak były kapitan Niebieskich, Alex "ALEX" McMeekin już flirtował ze sceną Valoranta, ale na razie nie wygłosił żadnych oficjalnych decyzji.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze