Kim będzie nowy agent, kiedy premiera Episode II? Wszystko co wiemy o nowej aktualizacji VALORANT

VALORNAT Foto: Riot Games

Koniec roku niemal zbiega się z końcem pierwszego epizodu w grze VALORANT. Co przyniesie Episode 2 ACT I w VALORANCIE? Na kiedy jest planowany? Kim będzie nowy agent? Wszystko, co wiemy o nadchodzącym rozdziale historii VALORANTA.

Data premiery

Według naszych informacji, 12 stycznia 2021 roku na serwerach europejskich ma zadebiutować Episode 2 ACT I w VALORANCIE. Całkowitej pewności, co do daty nie mamy, ale patrząc na to, że Episode I kończy się 11 stycznia, oczekujemy, że następnego dnia Riot Games zacznie kolejny rozdział. Do tego wypadałoby to we wtorek, a ostatnie aktualizacje VALORANTA wchodziły właśnie tego dnia tygodnia.

Nowy bohater

Z wstępnych informacji wynika, że 14. agent w VALORANCIE będzie to postać raczej do gry ofensywnej, bardziej w typie Jett niż Phoenixa. W tej chwili mamy 4 rodzaje bohaterów w strzelance Riot Games - Strażnicy, Ofensywni, Obrońcy i Inicjujący. Nowy bohater ma właśnie należeć do tej drugiej grupy, czyli takich agentów, których umiejętności pozwalają na zdobywanie przewagi na mapie, grę ofensywną i szukanie pojedynków. Jednakże według plotek, nowy agent ma być pewnego rodzaju hybrydą.

Nowy agent w VALORANT Foto: Riot Games

John Goscicki, producent postaci w VALORANT powiedział na oficjalnym blogu Valorant -"Rok otworzymy postacią szukającą pojedynków, która będzie pomocna dla wszystkich lukrów, sprawdzając, które miejsca są naprawdę bezpieczne". Wygląda więc na to, że 14. agent może na nowo zdefiniować taktyki i zagrania w VALORANCIE.

W 2021 poznamy historie agentów

Riot Games póki co nie opublikował żadnych historii o poszczególnych agentach, ani nadrzędnej historii. Mamy tylko podstawy, że akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości po wydarzeniu First Light, które może być spowodowane przez kosmitów, klęski żywiołowe lub wyginiecie populacji. Niektórzy ocalali ludzie dostają specjalne zdolności i stają sie Radiantami. Promieniści zostają agentami Valorant Protocol, organizacji cieni, która powstała w odpowiedzi na First Light. Ale nie jest jeszcze jasne, jaka jest historia każdego agenta, ani jak zaangażowali się w Valorant Protocol. Miejmy nadzieję, że niebawem zostanie to ujawnione.

Dyrektor Kreatywny David Nottingham ujawnił niedawno, że deweloperzy Valorant zaczną zagłębiać się w historię tego świata i w 2021 roku postarają wprowadzić się do tego graczy. - Zaczniemy potwierdzać niektóre, ale nie wszystkie, teorie wokół epickich konfliktów w Valorant - powiedział Notthingham, który przyznał także, że w grze jest jeszcze jedna organizacja, z którą walczą agenci.

Początek nowego roku zapowiada się więc naprawdę intrygująco, jeśli chodzi o strzelankę Riot Games. Być może nowy bohater rzeczywiście stanie się gamechangerem i drużyny będą musiały kompletnie pozmieniać swoje plany taktyczne. Zacieramy ręce i oczekujemy na 12 stycznia.

Zobacz komentarze