Polska drużyna zagra na elitarnym turnieju!

Ballista Esports Foto: Ballista Esports

Dawno nie mieliśmy okazji obserwować polskiej drużyny, która zaskakuje nas swoimi wynikami na arenie międzynarodowej. W końcu jednak możemy napisać - Ballista Esports pokonała wielkich faworytów z fnatic i zagra na elitarnym turnieju VCT Masters!

Gdy w styczniu Ballista Esports prezentowała swoją drużynę VALORANTa, mało kto spodziewał się, że Ci zawodnicy wypełnią szumne zapowiedzi organizacji. Tymczasem niespełna po miesiącu wspólnych treningów, Ballista jest jedyną polską ekipą, która wystąpi podczas VCT Masters!

Polacy w decydującym meczu pokonali ekipę fnatic, która zaliczana jest do absolutnej światowej czołówki. Nasi reprezentanci byli lepsi od utytułowanych rywali pod każdym względem i każdy z tych chłopaków dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu. Każdy błyszczał, każdy miał niesamowite akcje, a Ballista absolutnie zasłużyła na awans.

fnatic nie jest jedyną ekipą, która potknęła się w tym turnieju. Przecież G2 Esports, z Patrykiem "Patitkiem" Fabrowskim i Aleksandrem "zeek" Zygmuntem w składzie, postrzegani jako najlepsza drużyna Europy i może na świecie, nie dostało się na VCT Masters w żadnej z trzech tur eliminacyjnych! A dokonała tego drużyna złożona na początku roku.

VCT Masters to najważniejszy turniej VALORANTa w pierwszej części roku. Zagrają tam najlepsze drużyny, a do zgarnięcia będzie 150 tysięcy dolarów. Dla nas najważniejsze jest to, że będziemy mieli tam przedstawicieli naszego kraju - Ballista Esports!

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze