Znamy rozstawienie w kwalifikacjach offline do IEM Katowice. Czy któryś z Polaków dołączy do Elazera?

StarCraft crowd Foto: Helena Kristiansson / Blizzard

Został już tylko niecały miesiąc do rozpoczęcia IEM Katowice. Przynajmniej jeśli mówimy o zawodach w StarCrafta 2. Polski turniej rozpocznie nowy sezon zmagań, który zakończy się za rok, również w Katowicach. Na razie w fazie grupowej turnieju udziału pewien jest tylko jeden polski zawodnik Mikołaj "Elazer" Ogonowski. W grze o awans wciąż pozostaje jednak siedmiu zawodników znad Wisły, którzy wezmą udział w kwalifikacjach offline.

Pięciu z nich trafiło do pierwszej drabinki. Tutaj zagrają Piotr „souL” Walukiewicz, Szymon „Ziggy” Filipek, Grzegorz „MaNa” Komincz, Mateusz „Gerald” Budziak i Krystian „Krystianer” Szczęsny. Wszyscy poza souLem trafili do tej samej połowy drabinki więc czeka nas dużo emocji i bratobójczych pojedynków. O awans będzie jednak trudno, bo do tej samej drabinki trafili także m.in: HeRoMaRinE, sOs i ShoWTimE.

Artur "Nerchio" Bloch i Tymoteusz "ArT" Makaran trafili do drugiej drabinki i rozstawieni są po przeciwnych stronach więc spotkać się mogą jedynie w drabince przegranych. Pierwszym rywalem Nerchia będzie TLO, a ArT zmierzy się z Neebem.

Kwalifikacje rozegrane zostaną w dniach 24-25 lutego. Z każdej z czterech drabinek dalej awansuje trzech najlepszych zawodników, którzy dołączą do już zakwalifikowanej dwunastki w fazie grupowej. W tegorocznym turnieju pula nagród wynosi 400 tys. dolarów.

Zobacz komentarze