StarCraft 2: wymagania, cena, opinie. Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze

starcraft 2 Foto: Esportmania.pl

StarCraft 2 to sequel do jednej z najpopularniejszych gier RTS w historii. SC2 wydany został w 2010 roku i od razu przypadł graczom do gustu. Gra miała wiele jednostek dobrze znanych fanom oryginału, ale dodała też masę nowości, poprawiła jakość życia graczy i unowocześniła oprawę graficzną, która niektórych odstraszała od SC:BW, który wydany był pod koniec lat 90'. Do tego oczywiście doszła bardzo dobra kampania, która kontynuowała losy bohaterów z poprzednich części.

StarCraft 2 - wymagania

Po pierwsze - konto Blizzarda. Bez tego ani rusz. Na szczęście jest darmowe, a całą operacja nie zajmie dłużej niż kilka minut.

Minimalne wymagania sprzętowe Wymagania rekomendowane
System Operacyjny Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10 Windows® 10 64-bit
Procesor Intel® Core™ 2 Duo lub AMD Athlon™ 64 X2 5600+ Intel® Core™ i5, procesor z serii AMD FX lub lepszy
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® 7600 GT lub ATI™ Radeon™ HD 2600 XT lub Intel® HD Graphics 3000 lub lepsza NVIDIA® GeForce® GTX 650 lub AMD Radeon™ HD 7790 lub lepsza
Pamięć 2 GB RAM 4 GB RAM
Dysk twardy 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Połączenie z Internetem Szerokopasmowe łącze internetowe Szerokopasmowe łącze internetowe
Media Napęd DVD Napęd DVD
Rozdzielczość Monitor o minimalnej rozdzielczości 1024×768 Monitor o minimalnej rozdzielczości 1024×768

Na szczęście parę lat od premiery gry już minęło, więc wymagania sprzętowe nie powinny nikogo powalić na kolana.

StarCraft 2 - cena

Już od kilku ładnych lat SC2 jest w cenie przystępnej dla każdego. Activision Blizzard podjęło decyzję o przejściu na model free to play, więc gra do pobrania jest za darmo. Jest jednak kilka "ale" o których musicie pamiętać.

Za darmo jest tylko podstawowa wersja gry - Wings of Liberty. W grze jest dodatkowy content do kupienia, w tym kolejne części Heart of the Swarm i Legacy of the Void. Na szczęście nie są to zawrotne kwoty - HotS kosztuje ok 20 zł, a LotV 80 zł.

StarCraft 2 - opinie

Gra została przyjęta bardzo dobrze. Dziś Wings of Liberty oceniane są na 93 przez Metacritic. Pozostałe dodatki zdobyły nieco mniejsze uznanie, ale wyniki 86 i 88 na 100 wciąż są daleko od rozczarowania. Jeśli czujecie w sobie potrzebę pogrania w RTS-a i nigdy nie dotykaliście StarCrafta 2 to warto spróbować. Zwłaszcza, że nie kosztuje was to ani złotówki.

Zobacz komentarze