Ruszają grupy IEM Katowice w StarCrafta. Niestety nie zobaczymy w akcji Polaków

Elazer Foto: Blizzard

Rozgrywki StarCrafta 2 na IEM Katowice 2021 dopiero się rozkręcają. Czeka nas jeszcze tydzień nieprzerwanych emocji z najlepszą 24 zawodników na turnieju. Niestety w tym roku w fazie grupowej zabraknie polskiego zawodnika.

Powoli się do tego przyzwyczajamy, ale w tym roku w finałowych kwalifikacjach do IEM Katowice zagrał tylko jeden Polak, Mikołaj "Elazer" Ogonowski. Niestety zawodnik x-kom AGO przegrał oba swoje mecze i jako jeden z pierwszych pożegnał się z turniejem. Oba mecze nie były jednostronne i zakończyły się wynikiem 1:2, ale to było za mało, żeby myśleć o awansie.

Główny turniej zdominowany jest przez Terran, którzy mają aż 11 reprezentantów swojej rasy w fazie grupowej. 4 z nich zobaczymy w akcji już dziś. TY, Maru, Clem i ByuN znaleźli się w grupie A, a stawkę uzupełniają Solar (Z) i ShoWTimE (P). Szykujcie się więc na sporo pojedynków TvT.

Podobnie wyglądać będzie sytuacja w Grupie B, która rozegrana będzie we wtorek (23.02). Za to środa i czwartek to dni dla fanów Prostossów, bo aż 6 z 12 zawodników w grupach C i D reprezentuje tę rasę.

Zmagania w grupach rozpoczynać się będą o godzinie 15:00. Aktualne wyniki i harmonogram znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze