Za nami Monza! Hat-trick Blajera, Fajdek jednak bez błysku

ROS DTM Monza Foto: Materiały prasowe

Zakończył się trzeci weekend wyścigowy na wirtualnym torze Autodromo Nazionale Di Monza. Oj, działo się! Seria organizowana przez Fantasyexpo i Republic of Simracers rozkręca się na dobre. W najbliższy weekend kolejne wyścigi na antenie nSport+.

DTM

Weekend na wirtualnej Monzie, według przewidywań obfitował w manewry wyprzedzania i w niespodziewane zwroty akcji.

ROS DTM Foto: Materiały prasowe

W piątkowej klasie DTM bezsprzecznie królował Dominik Blajer jedynka zespołu DV1 Triton Racing, który zwyciężył w obydwu biegach, dodatkowo wywalczył Pole Position i wykręcił najszybsze okrążenie wyścigu. Co jest hat-trickiem w świecie wyścigów. Tempa nie odstępował mu Maciej Młynek z Carboner Racing Team, który debiutował w Canal+ DTM Sim Racing i ostatecznie zajął drugie miejsce w zawodach, co jest niemałym zaskoczeniem jak na zawodnika pokazującego się po raz pierwszy w serii. Trzecie miejsce zajął Kamil Putoń reprezentant Together Esports, dla którego ta pozycja umacnia go na właśnie w top3 miejscu tabeli generalnej, za Konradem Żerebiecem i Dominikiem Blajerem, który ma już 84 punkty przewagi.

ROS DTM Foto: Materiały prasowe

W tym wyścigu nie obyło się bez nieprzyjemnych incydentów, których udało się uniknąć w poprzednich zmaganiach. W pierwszym zakręcie kilkanaście pozycji stracił Przemysław Lemanek, podobnie jak Jakub Piaścik który po kontakcie zaliczył "spin" na prostej startowej. Bliskość walki na włoskim torze, dodała zawodnikom dodatkowych emocji które zaowocowały o wiele ostrzejszą i agresywniejszą jazdą.

DTM - MONZA - wyniki Foto: Materiały prasowe

GT3

Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego weekendu Jakub Charkot (DV1 Triton Racing) pojawił się dopiero na zmaganiach Canal+ GT3 Sim Racing. Chociaż jego zespołowy rywal był faworytem to niefortunny obrót zdarzeń sprawił, że Dominik w wynikach końcowych zamknął top5. A wszystko za sprawą incydentu w drugim sprincie, w którym najprawdopodobniej to właśnie Blejer może ponieść dodatkową karę wymierzoną przez sędziów. Podczas walki ze Zbigniewem Siarą (Silver Racing Team) doszło do kontaktu zakończonego podwójnie niebezpieczną sytuacją, obrót na prostej start/meta i niebezpieczny powrót na tor. Co sprawiło, że ostatecznie Jakub Charkot wygrał wyścig i mógł powrócić na pozycję lidera klasyfikacji generalnej, przed Blajerem i Wiktorem Smolarczykiem. Warto zaznaczyć, że ci trzej zawodnicy reprezentują barwy jednego zespołu.

ROS GT3 Foto: Materiały prasowe
ROS GT3 Foto: Materiały prasowe

Gośćmi specjalnymi weekendu byli Paweł Fajdek, który wystąpił w obydwu wyścigach. W niedzielę w klasie GT3 ścigał się Karol Basz, który jest mistrzem Lamborghini Super Trofeo z roku 2019, czyli aut należących właśnie do tej klasy. Zawodnicy VIP bardzo dobrze poradzili sobie w wirtualnych zmaganiach, jednak najwyższa pozycja jaką mogli zająć w wyścigu to p12 Karola Basza, jednak przez błąd strategiczny ilości paliwa na pokładzie spadł na ostatnie miejsce i nie ukończył wyścigu. Paweł Fajdek finiszował na miejscu 25.

GT3 - MONZA wyniki Foto: Materiały prasowe

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze