Wirtualna GP Austrii za nami! Polak z Mercedesa zdominował stawkę

F1 2020 Foto: Materiały prasowe

Za nami pierwsza odsłona trzyetapowego cyklu, w którym znane ze świata gier i esportu osoby rywalizowały w nowej grze F1 2020 od Codemasters. Emocji nie brakowało, choć szybko można było rozstrzygnąć, kto sięgnie po zwycięstwo.

Chwilę po zakończeniu Grand Prix Styrii w prawdziwej Formule 1 przed monitorami zasiedli esportowcy. Do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników, a pole position wywalczył sobie Patryk Krutyj - zawodnik związany z esportową sekcją Mercedesa tym razem jechał McLarenem.

Wyścig rozpoczął się od potężnej kraksy na pierwszy zakręcie, w wyniku której sporo stracili zawodnicy ze środka stawki. Od początku wyścigu w czołówce utrzymywała się trójka Patryk Krutyj, Kromka oraz Highstyled. Ten pierwszy, późniejszy zwycięzca rywalizacji, pokazał, że przeważa umiejętnościami pozostałych kierowców. Już podczas ósmego okrążenia udało mu się zdublować pierwszego rywala.

Wyścig trwał 36 okrążeń, a Krutyjowi udało się przejechać je z imponującym czasem 40:15.777. Jest także autorem najszybszego okrążenia, za co w Formule 1 należy się dodatkowy punkt - wirtualny tor w Spielberg pokonał z czasem 1:05.720.

Kolejny wyścig na wirtualnym torze Hungaroring już 19 lipca.

Wyniki:

F1 Foto: Materiały prasowe

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze