Team Liquid wkracza do świata MMA

Team Liquid Foto: Team Liquid

W wyniku umowy z profesjonalną federacją mieszanych sztuk walki – Professional Fighters League – zawodnicy Team Liquid będą pojawiać się na jej galach jako ambasadorzy.

Jesteśmy świadkami kolejnego crossoveru e-sportu ze sportem. Po nie tak dawnym wspólnym show WWE i Riot Games doczekaliśmy się dosyć zaskakującego komunikatu ze strony Team Liquid. Organizacja ogłosiła nawiązanie współpracy z PFL, amerykańską federacją MMA, o której głośno ze względu na nietypowy format gal (regularny sezon, po czym play-offy i walka o mistrzostwo).

Umowa ta ma polegać na wymianie ambasadorów – zawodnicy i streamerzy Team Liquid będą odwiedzać gale PFL i promować je pośród swoich e-sportowych fanów. założyciel Team Liquid, Victor Goossens:

– Zakochałem się w MMA 15 lat temu, kiedy byłem zawodowym graczem Starcrafta i mieszkałem w Seulu – widzę wiele wspólnego w naszych organizacjach, skupienie na rozrywce, rywalizacja i kultura, w której najważniejsi są sportowcy. Ta współpraca pozwoli naszym zawodowcom oraz najlepszym atletom PFL na odkrywanie nowych sposobów tworzenia contentu dla obu fan-base'ów – oświadczył Victor Goossens, założyciel Team Liquid.

Według Forbesa, PFL dzięki tej umowie będzie chciało zaznaczyć swoją obecność na Twitchu.  

Zobacz komentarze