Ogromna przewaga Pukiego nad Lewandowskim! Teraz zmierzy się z Małyszem lub Błaszczykowskim

Puki Style Foto: Radosław Makuch / Ultraliga

Łukasz "Puki Style" Zygmunciak zebrał ponad 82% głosów w pojedynku z Robertem Lewandowskim na Ulubionego Sportowca organizowanym przez TVP Sport. Tym samym gracz League of Legends awansował do finału zabawy.

Postawienie Pukiego obok Roberta Lewandowskiego nie wszystkim się podoba. Zdaniem niektórych nie powinno się w podobnym zestawieniu porównywać sportowca z esportowcem. Fakty są jednak takie, że sama nominacja Pukiego w plebiscycie TVP Sport #UlubionySportowiec mocno rozgrzała fanów esportu i zmobilizowała do oddawania na niego głosów. Efekt? Ponad 4/5 osób wybrało w tej parze właśnie Zygmunciaka.

To nie wszystko. Puki zanim wyeliminował Lewandowskiego, okazał się lepszy od Kamila Stocha, trzykrotnego mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich. Teraz przed nim kolejny pojedynek wagi ciężkiej. Pukiemu przyjdzie się mierzyć ze zwycięzcą pary Adam Małysz/Jakub Błaszczykowski. Były skoczek oraz zawodnik Wisły Kraków są bardzo lubiani przez Polaków, co zresztą widać w głosowaniu; o godzinie 11, kiedy sami wzięliśmy udział w zabawia, 50,1% głosów oddane było na Błaszczykowskiego, a 49,9 - na Małysza. Minimalna różnica.

Jeśli Puki pokona któregoś z nich w finale, o zawodniku League of Legends znów może być bardzo głośno, i to nie tylko w esportowych mediach. Ma szansę dokonać czegoś wyjątkowego. I jest to całkiem realne, biorąc pod uwagę, jaką przewagą pokonał kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski.

W pojedynku Małysz/Błaszczykowski głosować możesz do końca wtorku, do godziny 23 na stronie TVP Sport.

Więcej o popularności Pukiego przeczytasz TUTAJ.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze