Prezydent Duda ogłosił powstanie Esportowej Drużyny Narodowej! Miłosz Bogdanowski kapitanem

Andrzej Duda, Miłosz Bogdanowski Foto: Kancelaria Prezydenta / Materiały prasowe

Na taką informację fani gier czekali od wielu miesięcy. Prezydent RP Andrzej Duda powołał Esportową Drużynę Narodową, która ma rozgrywać oficjalne mecze międzypaństwowe. To jednak z pierwszych reprezentacji w Europie. Jej kapitanem wybrano zawodnika FIFA Legii Warszawa, czterokrotnego mistrza Polski w tę grę, Miłosza 'Milosz93' Bogdanowskiego.

O zainteresowaniu najwyższych władz państwowych esportem mówi się od dłuższego czasu. Premier Mateusz Morawiecki chętnie pojawiał się na najważniejszych imprezach, m.in. Poznań Game Arena czy Intel Extreme Masters w Katowicach. Zapowiedział także dofinansowanie tego sektora, który uważa za innowacyjny i dynamiczny.

Teraz kolejny krok postawił Andrzej Duda. „Prezydent zainicjował powołanie Drużyny Narodowej w wirtualnej piłce nożnej! Spotkał się dziś z czterokrotnym Mistrzem Polski w grę FIFA Miłoszem Bogdanowskim, a niebawem przedstawimy Państwu pełny skład Narodowej Drużyny esportowej" – czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta. 

„To odpowiedź na apel graczy FIFA, którzy ubolewają, że Polska nie wystawiła swojej reprezentacji w pierwszych FIFA eNations Cup. Dzięki inicjatywie Prezydenta Narodowa Drużyna esportowa będzie mogła wystartować w kolejnych rozgrywkach" – czytamy dalej.

Wybór kapitana polskiej reprezentacji nie jest przypadkowy. Miłosz93 od lat utrzymuje bardzo wysoki poziom, stając się prawdziwą legendą polskiej sceny FIFA. Od sierpnia 2017 roku reprezentuje barwy Legii Warszawa.

Wkrótce na Esportmania.pl przeczytasz pierwszy wywiad z kapitanem polskiej reprezentacji esportowej. Zapraszamy!

Źródło: Esportmania

Zobacz komentarze