Pora na Nurburgring! Rusza czwarty weekend wyścigowy

ROS DTM Foto: Materiały prasowe

Przed nami czwarty weekend wyścigowy serii organizowanej przez Fantasyexpo oraz Republic of Simracers. Sezon rozkręca się na dobre! Czas na kolejny legendarny tor, niemiecki Nurburgring.

Z pole position wystartuje Dominik Blajer, kierowca DV1 TRITON Racing, który wygrał trzy z czterech ostatnich wyścigów, i to biorąc pod uwagę obie serie - GT3 i DTM.

DTM ROS Foto: Materiały prasowe

Wyścig odbędzie się na wirtualnym torze Nurburgring. W rzeczywistości na tym obiekcie odbywa i odbywało się mnóstwo imprez, m.in. wyścigi Formuły 1, DTM, GP2... Rekordzistą okrążenia od 2004 roku jest Michael Schumacher, który jako kierowca Ferrari wykręcił tu czas 1:29.468.

Tor kojarzony jest także ze słynnym wypadkiem Nikiego Laudy w 1975 roku. Poniżej mapka prezentująca budowę toru i jego zakręty. Zdaniem wielu to najtrudniejszy tor w tej serii.

Nurburgring Foto: Materiały prasowe

Poniżej czasy kwalifikacji. Różnica pomiędzy kierowcami znów okazała się mniejsza niż jedna sekunda. Startujący z drugiej pozycji Przemek Lemanek przejechał aż 302 okrążenia, mimo wszystko nie udało mu się wyprzedzić Blajera.

DTM - Nurburgring Foto: Materiały prasowe

Początek ścigania w piątek o godzinie 18:30! Zapraszamy do nSport+. Z kolei w niedzielę odbędzie się wyścig z serii GT3. Wezmą w nim udział dwaj wybitni lekkoatleci - Paweł Fajdek oraz Marcin Urbaś.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze