Polska Liga Esportowa z Dziką Kartą do eFUTBOL PZPN

PLE i PZPN eFutbol
PLE i PZPN eFutbol Foto: Materiały prasowe

Zielone światło od japońskiego dewelopera KONAMI oraz polskiego dystrybutora gier CENEGA, to duży i oficjalny krok w procesie projektowania piłkarskiej ligi. Pro Evolution Soccer w tym roku świętuje swoje 25 - lecie, więc to idealna okazja na poznanie najlepszego polskiego zawodnika PES’a.

Chętni piłkarze wezmą udział w 8 fazach kwalifikacyjnych, które wyłonić mają 8 najlepszych graczy. W puli nagród rywalizacji finałowej znajdzie się 5 000 złotych, a zwycięzca oprócz nagrody finansowej otrzyma zaproszenie na udział w finałach kwalifikacji do reprezentacji Polski, po których poznamy pełny skład kadry w sezonie 20/21.

Esport od lat pokazuje, że rozgrywka na najwyższym, profesjonalnym poziomie, to zbiór prawdziwych emocji, rywalizacji i współpracy. Polska Liga Esportowa w swoje struktury wdraża Pro Evolution Soccer, jako idealne połączenie dwóch światów, zarówno tego tradycyjnie sportowego, jak i elektronicznego. Proste zasady turniejowe i dobrze przygotowana transmisja, pokażą kibicom footballu wirtualne zmaganie piłkarskie, jakich jeszcze nie oglądali.

Możliwość znalezienia się w finale eliminacji do reprezentacji Polski, w ramach projektu PZPN eFutbol, to wyjątkowa nagroda, która daje szansę reprezentowania kraju podczas ​UEFA eEURO 2021 – oficjalnych mistrzostw Europy!

Cieszę się, że Polska Liga Esportowa zdecydowała się zorganizować turniej w grze eFootball PES, bo społeczność Pro Evolution Soccer w Polsce udowodniła, że jest w niej duży potencjał. Aby wygrać PLE, będzie trzeba wykazać się wysokimi umiejętnościami, dlatego Polski ZwiązekPiłki Nożnej postanowił zagwarantować slot na turnieju finałowym dla zwycięzcy tych rozgrywek.W tym roku mamy duże oczekiwania w stosunku do reprezentacji i chcemy mieć pewność, że powołanie na eliminacje do mistrzostw Europy uzyskają bezdyskusyjnie najlepsi gracze w naszym kraju – ​Jarosław Radzio, koordynator PZPN eFutbol.

PolskaLigaEsportowawnowejodsłoniewystartowałazpoczątkiemlipca2020.Jednym z inwestorów projektu jest były zawodnik NBA Marcin Gortat. Realizowany turniej CS:GO dzieli się na dwie ligi: LOTTO Dywizję Profesjonalną oraz Dywizję Mistrzowską, w której osiem najlepszych polskich zespołów rywalizuje o 100 000 złotych.

Zobacz komentarze