Pogoń Szczecin łączy siły z Karolem Bedorfem. To może być ciekawy projekt

Piratesports Foto: Materiały prasowe

Podczas niedzielnego meczu PKO Ekstraklasy pomiędzy klubem ze Szczecina, a Górnikiem Zabrze, było można dostrzec branding organizacji esportowej Piratesports (powiązanej z Karolem Bedrorfem) między innymi na bandach reklamowych czy podczas wychodzenia piłkarzy z dziećmi z tunelu na płytę boiska. Teraz już wiemy, że obie strony nawiązały współpracę.

Dzieci miały założone charakterystyczne chusty owinięte wokół szyi. Ogłoszenie współpracy było już praktycznie pewne. Przodkiem organizacji Piratesports był projekt Polbit Pogoń Szczecin, w którym Portowcy starali się wdrażać sekcje esportowe w swoje struktury. Oficjalna współpraca pomiędzy klubem a Piratami została ogłoszona w poniedziałek wieczorem. Otrzymaliśmy informację, że reprezentantami w potencjalnym drugim sezonie Ekstraklasa Games klubu ze Szczecina zostaną Marcin „mRN” Szczes oraz Adrian „Kamykhd” Kamiński.

Niedawno obaj panowie zostali zakontraktowani przez Piratesports w sekcji wirtualnej piłki nożnej. Weteran sceny FIFA „mRN” w pierwszy sezonie Ekstraklasa Games występował właśnie pod banderą klubu ze Szczecina, co w ostatecznym rozliczeniu uplasowało szczeciński klub na pierwszym miejscu w turnieju. Wybór drugiego gracza nie był tak oczywisty, ponieważ Adrian „Kamykhd” Kamiński swoją przygodę z Ekstraklasa Games święcił w barwach Lecha Poznań. Jak przyznają włodarze organizacji współpraca na tle gry FIFA to nie jedyny pomysł, a jest ich znacznie więcej. Lecz oczywiście najbardziej naturalnym było połączenie wirtualną z realną piłką nożną.

Wśród polskich klubów sportowych wśród tych, które mają najlepsze sekcje esportowe należy wymienić Legię Warszawa, Wisłę Płock, Arkę Gdynia, GKS Tychy czy Piasta Gliwice.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze