Międzynarodowa Federacja Narciarska wydaje własny esportowy tytuł

World Cup Ski Racing Foto: Session Games

Międzynarodowa Federacja Narciarska rozpoczyna swoją esportową przygodę. We współpracy z Session Games MFN wydała swoją własną grę na smartfony. World Cup Ski Racing, bo tak nazywa się tytuł, jest już dostępny w App Storze i Google Play.

W grze możemy spróbować swoich sił we wszystkich rodzajach wyścigów narciarskich jak slalom gigant czy super-G. Sterowanie jest niezwykle proste i wystarczy do niego tylko jeden palec, dlatego w tytuł grać mogą osoby bardziej obyte z grami wideo, a także kompletni amatorzy.

"Gracze podzieleni są na dwanaście dywizji, zależnych od umiejętności, dlatego każdy ma szanse na medale" - napisała MFN przy okazji publikacji gry.

Gracze mogą przejść drogę "od zera do bohatera" rozpoczynając zmagania w lokalnych wyścigach, a kończąc na trasach pucharu świata. Co więcej, zawodowi narciarze, również będą grać w World Cup Ski Racing, więc fani będą mogli zmierzyć się ze swoimi idolami. Profesjonalnych zawodników poznamy po tym, że koło ich nazwy użytkownika będzie niebieski znaczek, potwierdzający ich tożsamość.

– 30 lat temu przeszedłem na emeryturę i zająłem się grami. Teraz czas połączyć obie te pasje – powiedział Ian Verchere, były narciarz i trener. – Gry są sprawdzonym sposobem na to, żeby zwiększyć zainteresowanie sportem w prawdziwym życiu – zakończył.

– Ta gra otwiera dla nas wiele możliwości – dodał Jürg Capol, dyretor marketingu w MFN. – Możemy pokazać naszą dyscyplinę wielu nowym osobom, które wcześniej się nią nie interesowały. Z kolei nasi obecni fani otrzymali coś, dzięki czemu mogą się jeszcze bardziej zaangażować. Nie tylko w trakcie sezonu – zakończył Capol.

Gra wydaje się wręcz stworzona po to, by rozwinąć w niej esportową scenę. Turnieje w grach mobilnych nie są na razie popularne na zachodzie, ale w krajach azjatyckich jak Chiny czy Indie, inwestycje w gry na smartfony są olbrzymie.

Zobacz komentarze