Madden wykorzystywany w nauce Futbolu w drużynach NFL? "Już to robimy"

Madden Foto: EA

Natara Holloway, wiceprezes National Football League (NFL) ds. operacji biznesowych i strategii, niedawno udzieliła wywiadu dla Esports Observer przy okazji inauguracyjnego turnieju Madden NFL 21 x HBCU Tournament Finals. Jedno z pytań było bardzo interesujące: Czy NFL powinno zatrudnić profesjonalnych graczy Madden NFL jako członków sztabu trenerskiego?

Samo pytanie ma jednak solidne podstawy. Pochodzi ono z niedawnego wywiadu z Johnem Maddenem, który zasugerował, że eksperci grający w grę piłkarską, która nosi jego imię, byliby doskonałymi dodatkami do sztabu trenerskiego każdej drużyny NFL.

Niespodziewanie, Holloway powiedział, że pytanie ją rozśmieszyło, ponieważ NFL już używa gry do celów szkoleniowych, choć nie w takim stopniu, jak sugerował Madden.

– W moim świecie biznesowych operacji i strategii, mam kontakt również z innowacjami w obrębie futbolu. Kiedy zobaczyłem to pytanie roześmiałem się, ponieważ właśnie odbyliśmy spotkanie z EA na temat. Trener Madden zawsze powtarzał, że wierzy, iż jego gra ma swoje miejsce w nauczaniu futbolu, a my się z tym zgadzamy, chociaż może nie do tego samego stopnia. Jednak na pewno byłaby to innowacja i na pewno sztaby trenerskie rozgryzą, jak najlepiej wykorzystać grę – mówiła Holloway.

– Zawsze mówię ludziom, żeby nie przejmowali się tym, jak naciągane wydają się im ich pomysły. W tym momencie korzystamy z narzędzi i statystyk, o których 5-10 lat temu można było tylko pomarzyć – kontynuowała Holloway.

– Te rzeczy ewoluują i ciągle się zmieniają. Madden już teraz świetnie nadaje się do nauki poznawczej. Testowaliśmy to z grupami młodzieżowymi, testowaliśmy to z trenerami młodzieży. Wykorzystywanie gier przy nauce sportu nie jest tak naciągane czy nierealne jak może się wydawać. To dobry sposób na rozrywkę i naukę futbolu w tym samym czasie – zakończyła Holloway.

Zobacz komentarze