Kubica, Zmarzlik, Święty-Ersetic... Gwiazdy w esportowej rywalizacji!

Robert Kubica
Robert Kubica Foto: Gettyimages

Kilkudziesięciu sportowców wspieranych przez Grupę Sportową Orlen weźmie udział w rywalizacji w ramach ORLEN Stay&Play. Gwiazdy sportu rywalizować będą w Assetto Corsę oraz Rocket League.

W projekt PKN ORLEN Stay&Play zaangażuje się łącznie kilkudziesięciu sportowców, między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Bartłomiej Marszałek, Paweł Fajdek, Sofia Ennaoui, Andrzej Wrona, Justyna Święty-Ersetic czy Maciej Giemza. Część zawodników z doświadczeniem w grach wyścigowych weźmie udział w rywalizacji Assetto Corsa. Pozostała grupa, z mniejszym doświadczeniem w esporcie i gamingu, będzie rywalizować w turnieju Rocket League. W ramach akcji PKN ORLEN Stay&Play planowany jest także quiz esportowy, który sprawdzi wiedzę sportowców o grach i esporcie.

– Rzeczywistość, w jakiej się obecnie znajdujemy, wymaga od nas dużego poziomu kreatywności i dostarczania fanom sportowych emocji kiedy nie mogą śledzić rywalizacji swoich ulubieńców na torach i stadionach. Wirtualne rozgrywki stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, stąd też pomysł na zaangażowanie się w tę formę aktywizacji zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że projekt, który właśnie inaugurujemy spotka się z zainteresowaniem naszych odbiorców, tym bardziej, że część z nich będzie mogła wziąć również udział w rywalizacji – mówi Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Cały projekt zakłada łącznie 16 transmisji live, obejmujących zarówno sesje treningowe, jak i finały poszczególnych rozgrywek. Poza zawodnikami ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN w ORLEN Stay&Play włączą się także esportowcy pełniący rolę trenerów, mentorów i równorzędnych członków zespołów biorących udział w rozgrywkach, a także kibice.

Stay&Play Foto: Materiały prasowe

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz komentarze