Koniec wahań! Ferrari definitywnie wjeżdża w esport

formula 1 Foto: Materiały prasowe

Reprezentanci Ferrari wielokrotnie przejawiali chęć wjechania w świat esportu. Producent samochodów sportowych rozwiał nasze wątpliwości i wystawi własny skład w wirtualnej Formule 1.

Ferrari ogłosiło dołączenie do rywalizacji w ramach trzeciego sezonu Formula 1 New Balance Esports Series. Krok ten ważny jest nie tylko dla włoskiej firmy, ale także dla wszystkich fanów bolidów. Po raz pierwszy w symulatorze F1 zmierzy się cała dziesiątka zespołów, których reprezentanci konkurują w realnych wyścigach.

– To niesamowicie ekscytujące, że w nadchodzącym sezonie F1 New Balance Esports Series wezmą udział wszystkie drużyny. W zeszłym roku obserwowaliśmy niesamowity rozwój wydarzenia, a gdy w międzyczasie Ferrari wyraziło zainteresowanie wirtualną rywalizacją, dalej wnosiliśmy nasze wyścigi na wyższy poziom – skomentował decyzję szef esportu Formuły 1 Julian Tan. Dodał także, że jego zdaniem będzie to najbardziej imponujący sezon, właśnie ze względu na uczestnictwo wszystkich ekip, ale także z powodu ogromnej puli nagród, w której znajdzie się 500 tysięcy dolarów.

Zobacz komentarze