Gotowi? Gwiazdy esportu wsiadają do bolidów

Bolid F1 Foto: Materiały prasowe

Niedzielna Grand Prix Styrii nie będzie jedyną atrakcją tego weekendu dla fanów dużych prędkości. Chwilę po zakończeniu drugiego w tym sezonie wyścigu Formuły 1 rozpocznie się inny wyścig - simracingowy, również na torze Spielberg. Wezmą w nim udział gwiazdy świata esportu.

Dobrze znane fanom gier gwiazdy rywalizować będą w grze F1 2020 od Codemasters, której premiera odbyła się 10 lipca. Więcej na temat nowości w grze przeczytasz TUTAJ. Szczególnie interesująca wydaje się wprowadzona nowość polegająca na możliwości stworzenia własnego teamu - na zasadzie trybu kariery w FIFA.

Na wirtualnym torze Spielberg zmierzą się m.in. PAGO, Saju, Paciorek, Pevor, TrenujZKrzychem, Miłosz 93, Gosia Rdest czy Patryk Krutyj. Początek wyścigu o godzinie 17 w niedzielę. Transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku Przeglądu Sportowego oraz w telewizji Gametoon. W naszym serwisie znajdziesz relację z wydarzenia oraz najważniejsze informacje.

O torze Spielberg

Austriacki tor ma tylko 10 zakrętów, dwie długie proste i długość 4,326 km. Oznacza to, że jest jednym z najkrótszych w całym kalendarzu F1. Rekord okrążenia należy do Kimiego Raikkonena z 2018 roku (1:06.957).

Zapraszamy do oglądania!

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze