FC Barcelona zmierzy się z Piastem Gliwice w Polsce. Czeka nas nietypowy mecz pełen wrażeń

Przed nami niecodzienne spotkanie – reprezentanci FC Barcelona zmierzą się z Piastem Gliwice, tyle że na boisku wirtualnym i na dodatek nie w grze FIFA. Obydwa kluby posiadają swoje zespoły w samochodowej piłce nożnej Rocket League i to właśnie w tej dyscyplinie Polacy będą mieli szansę zatriumfować.

W sobotę 20 lipca Arena Gliwice stanie się centrum esportu i pozwoli profesjonalnym graczom zmierzyć się w Rocket League. Piast Gliwice w świecie gier dał o sobie znać za sprawą występów składu League of Legends, który rywalizował w Polskiej Lidze Esportowej czy Ultralidze. Nie odniósł tam jednak znaczących sukcesów. Inna gra, w którą zaangażował się klub, to Counter-Strike: Global Offensive. Do tej formacji należał Paweł "Dycha" Dycha, zawodnik, który aktualnie gra u boku Wiktora "TaZa" Wojtasa w Aristocracy. Warto zaznaczyć, że Piast ma także swoich zawodników FIFA, którzy brali udział w Ekstraklasa Games.

Skład FC Barcelona w Rocket League Foto: FC Barcelona

Mecz przeciwko FC Barcelona będzie debiutem polskiego składu Rocket League w nowych barwach. Klub Leo Messiego też całkiem niedawno zainteresował się samochodową piłką nożną – jest w niej obecny od kwietnia bieżącego roku. W składzie wirtualnej formacji znajduje się jednak tylko jeden Hiszpan, który na dodatek jest rezerwowym. W drużynie znajduje się także dwóch Anglików i Francuz, a trener również pochodzi z Wysp Brytyjskich.

>>Zobacz również: Syn przekonał 65-letniego ojca do gier wideo, bo... zabrał go na turniej samochodowej piłki nożnej

Świeżość FC Barcelona nie wydaje się być jednak jej przeszkodą. W eliminacjach do 7. mistrzostwach świata w Rocket League pokonała m.in. Paris Saint-Germain, choć w finałach z trudem wyszła z grupy i odpadła w ćwierćfinałach. Poza PSG swoje drużyny w grze mają także kluby Schalke 04, FC Sevilla czy Besiktas, a firma Renault współpracuje z aktualnymi mistrzami świata, francuskim Vitality.

Piast Gliwice to pierwszy klub piłkarski, który w Europie Centralnej zdecydował się na utworzenie dywizji Rocket League. W składzie zespołu znajdują się byli gracze BTRS, drużyny, która zajęła pierwsze miejsce w sezonie regularnym Grand Yee Tournament, będącym odpowiednikiem Ekstraklasy w Rocket League. Kapitan Piasta Gliwice, Patryk "petrick" Krzywda, miał już okazję rywalizować na wysokim poziomie w 6. sezonie RLCS, drugiej ligi w samochodowej piłce nożnej. Tam jego zespół uplasował się na 7. pozycji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby powalczyć z FC Barcelona jak równy z równym.

Tematy

FC Barcelona

Piast Gliwice

Rocket League

Piast Gliwice Esports

Zobacz komentarze

Polish Esport Awards

Sponsor Plebiscytu

Zobacz także

Lista artykułów

Rozwiń więcej