Fajdek i Urbaś na torze. Pora na kolejny wyścig GT3!

Republic of Simracers GT3 Foto: Materiały prasowe

Przed nami kolejny wyścig pełen emocji. Tym razem kierowcy zameldują się na starcie niemieckiego toru Nurburgring. Na liście nie zabraknie wielkich postaci polskiego sportu. Do wyścigu stanie Paweł Fajdek, wielokrotny mistrz świata w rzucie młotem oraz Marcin Urbaś, halowy mistrz Europy z Wiednia w biegu na 200 m.

Wyścig, podobnie jak poprzednie, transmitowany będzie na antenie nSport+. Kierowcy wyruszą do walki o 17:30. Simracing od dawna nie cieszył się takim zainteresowaniem jak teraz, co sprawia, że coraz więcej znanych osób próbuje swoich sił na wirtualnych torach.

Nurburgring Foto: Materiały prasowe

Tym razem kierowcy również pojadą na nie byle jakim torze. Zmagania będą mieć miejsce na Nurburgringu, słynącym z kilku wymagających zakrętów. Tor został umiejscowiony w niemieckim Nurburgu. Wielokrotnie był areną zmagań słynnej Formuły 1. To właśnie na nim pięciokrotnie w Grand Prix Europy zwyciężał Michael Schumacher. Ostatni raz Grand Prix zawitało tutaj w 2013 roku. Wtedy najszybszy okazał się Sebastian Vettel, który reprezentujący ówcześnie zespół Red Bulla.

W prekwalifikacjach najszybszy był Jakub Charkot, który wyprzedził Dominika Blajera o 0,117 s. Za nimi uplasował się Piotr Burzała. Aby osiągnąć ten wynik potrzebował jednak prawie 3 razy większej liczby okrążeń niż jego koledzy. Przed nami pasjonująca rywalizacja. O rozstawieniu na starcie zdecydują jeszcze jednak kwalifikacje, które odbędą się tuż przed wyścigiem.

Wyniki prekwalifikacji na Nurburgringu Foto: Materiały prasowe
GT3 - Nurburgring Foto: Materiały prasowe
Zobacz komentarze