Nareszcie! Gwiazdorska obsada niedzielnego Virtual Grand Prix

Charles Leclerc Foto: Scuderia Ferrari/Twitter

Pięciu kierowców z obecnej stawki F1 weźmie udział w niedzielnym wyścigu o wirtualne Grand Prix Wietnamu. Kierowcy rywalizować będą na torze w Australii. Dlaczego? Już tłumaczymy.

Charles Leclerc, Lando Norris, George Russell, Alexander Albon oraz Nicholas Latifi - tych pięciu kierowców znajdzie się w stawce niedzielnego wyścigu z serii Formula 1 Virtual Grand Prix. W ostatnim wyścigu o wirtualne Grand Prix Bahrajnu mogliśmy oglądać tylko Norrisa. Cieszy, że coraz więcej zawodników decyduje się na udział w zawodach.

Zgodnie z kalendarzem, po GP Bahrajnu powinno odbyć się GP Wietnamu. Jednak zdecydowano się na nadrobienie zaległości i wyścig na torze Albert Park w Australii. Dlaczego? To proste - w symulatorze, na którym odbywa się rywalizacja - F1 2019 - nie ma toru w Hanoi, bo został włączony do kalendarza zawodów dopiero w tym roku.

Szczególnie obecność Charlesa Leclerca gwarantuje ściągnięcie nowej, licznej widowni. 22-letni Monakijczyk to niekwestionowana gwiazda F1, w poprzednim sezonie debiutował w barwach Ferrari. Wygrał dwa wyścigi, w tym GP Włoch, na które Scuderia czekała od 2010 roku.

Ponadto w wyścigu udział wezmą Ben Stokes (Red Bull), Christian Lundgaard, Andre Heimgarner (obaj Renault), Luis Deletraz (Alfa Romeo), Pietro Fittipaldi (Haas). Resztę stawki poznamy niebawem. Tylko Williams wystawił swój "pierwszy skład" z F1. W inauguracyjnym wyścigu najlepszy był kierowca testowy Renault, Chińczyk Guanyu Zhou.

Wyścig złożony z 28 okrążeń (50% normalnego Grand Prix) odbędzie się o godzinie 22 naszego czasu w niedzielę. Transmisja odbędzie się na oficjalnych kanałach F1 - na YouTube, Twitchu i Facebooku.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze