Esport na Rolandzie Garrosie już drugi rok z rzędu

Roland Garros Tennis World Tour
Roland Garros Tennis World Tour Foto: Materiały prasowe

Francuski turniej zaliczający się do Wielkiego Szlema już drugi rok z rzędu zorganizuje także esportowe rozgrywki w Tennis World Tour. Pula nagród w wirtualnych zmaganiach wyniesie 10 tysięcy euro.

W Roland-Garros eSeries, bo tak nazywa się turniej, wezmą udział gracze z 10 krajów, którzy rywalizować będą na Stadionie Ronalda Garrosa w Paryżu. Głównym partnerem drugi ok z rzędu będzie francuski bank BNP Paribas.

Vincent-Baptiste Colson (International Sponsorships Manager w BNP Paribas) skomentował całe przedsięwzięcie. "Zorganizowanie drugiej edycji turnieju we współpracy z Francuską Federacja Tenisa była dla nas logicznym krokiem. Jako wieloletni sponsor tenisa nasz bank zawsze wspierał innowacje w tym sporcie. Zwłaszcza te, przemawiające do młodszych pokoleń."

Finał turnieju rozegrany zostanie 9 czerwca czyli ostatni dzień French Open.

Początkowo gracze będą rywalizować online na starszej wersji Tennis World Tour, a lokalne finały wykorzystywać będą nadchodzącą wersję Roland-Garros Edition. Stéphane Morel z kierownictwa Francuskiej Federacji Tenisa powiedział: Jestem przekonany, że ten światowy turniej wzbudzi duży entuzjazm w uczestnikach. Jesteśmy dumnie z tego, ze dzielimy nasze ambicje i pasję z partnerem BNP Paribas i nie możemy doczekać się startu imprezy!"

Zobacz komentarze