Były klub Wengera i Linekera będzie wspierał niepełnosprawnych esportowców

Gracz Foto: Unsplash

Otwieranie sekcji esportowych przez kluby sportowe nie jest nowością. Drużyny startujące w przeróżnych wirtualnych zmaganiach mają m.in.: PSG, Schalke, Wolfsburg, FC Kopenhaga czy Newcastle, a ostatnio na sekcję esportową zdecydował się także Bayern Monachium. Trend też widzimy także w Polsce gdzie zawodników i drużyny mają m.in. Legia Warszawa czy Wisła Płock. Jednak inicjatywa japońskiego Nagoya Grampus jest wyjątkowa.

>>>Początek nowej ery w Bayernie. Bez Hoenessa, ale z esportem<<<

Niektórym fanom piłkarskim nazwa klubu może już co nieco mówić. W końcu w latach 90' karierę zakończył tam "kat" reprezentacji Polski Gary Lineker, przez rok występował tam Tomasz Frankowski, a drużynę przez dwa lata prowadził legendarny trener Arsenalu Londyn - Arsène Wenger.

Nagoya Grampus rozpoczęła współpracę z twórcą gier Wonder Planet, na mocy której niepełnosprawni gracze zatrudniani są przez japońskiego dewelopera, a piłkarski klub zapewnia im warunki do treningów.

– Dla niepełnosprawnych graczy esport otwiera zupełnie nowe możliwości i daje szanse na zawojowanie świata – powiedział prezes klubu Koki Konishi.

– Obecnie w naszym klubie jest tylko sekcja piłkarska, ale planujemy rozszerzyć nasze działania na wielu, zupełnie nowych dla nas dyscyplinach – dodał rzecznik prasowy Nagoya Grampus.

Już od pewnego czasu w środowiskach sportowych krązą inicjatywy włączenia esportu do programu Igrzysk Olimpijskich. W grudniu zeszłego roku Komitet Olimpijski zachęcał nawet krajowe federacje do inwestowania w wirtualne zmagania.

Zobacz komentarze