AC Milan zaczyna esportową przygodę. Włoski klub nawiązał współpracę z Team QLASH

AC Milan QLASH Foto: Materiały prasowe

AC Milan rozpoczyna inwestycję w esport. Włoski klub sportowy nawiązał współpracę z Team QLASH, organizacją esportową z Półwyspu Apenińskiego, która niedawno wygrała nagrodę dla najlepszej organizacji esportowej we Włoszech.

Nowy zespół zostanie nazwany AC MILAN QLASH i będzie rywalizował zarówno w symulatorach piłki nożnej (FIFA i PES), ale też w innych tytułach esportowych, niezwiązanych z tradycyjnym sportem.

Sekcję FIFA tworzyć będą Diego "QLASH Crazy" Campagnani oraz Fabio "QLASH Denuzzo" Denuzzo, którzy rywalizować będą w eSerie A oraz międzynarodowych turniejach FIFA Global Series i klubowych mistrzostwach świata FIFA.

Od razu w AC MILAN QLASH powstanie też sekcja Brawl Stars, czyli jednego z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszego esportowego tytułu mobilnego. Jednak biorąc pod uwagę, że Team QLASH w swojej historii z sukcesami prowadziło sekcję w m.in. StarCrafta czy League of Legends możemy spodziewać się, że wkrótce AC MILAN QLASH stworzy kolejne sekcje.

– Z przyjemnością informujemy o nowej współpracy z QLASH. Porozumienie to jest kolejnym ważnym krokiem na drodze modernizacji i innowacji naszego klubu. Jesteśmy pewni, że będzie to ekscytujące i niesamowite doświadczenie, zarówno dla nas, jak i dla naszych fanów na całym świecie. Cieszymy się, że możemy rozpocząć tę nową przygodę w świecie esportu we współpracy z wiodącą firmą, jaką jest QLASH – powiedział Casper Stylsvig, Chief Revenue Officer w AC Milan

Źródło: Informacje ze świata

Tematy

AC Milan

Zobacz komentarze