PUBG Mobile wprowadza system przypominający graczom, żeby odpocząć

pubg2 Foto: Materiały prasowe

W odpowiedzi na zarzuty, że młodzież za dużo czasu spędza na grach wideo PUBG Corporation i TENCENT wprowadzają nowy system mający pomóc graczom w zarządzaniu swoim czasem i przypominający o tym, by trzeba zrobić sobie przerwę. Nowa funkcja to odpowiedź na ataki rodziców, którzy narzekają na to, że ich pociechy zbyt dużo czasu spędzają na wirtualnej rozgrywce w PUBG Mobile.

System kontroli wymagał będzie od każdego gracza, by podał swój wiek przy logowaniu. Każde konto, którego użytkownik nie ukończył 18. roku życia będzie musiał przejść przez dodatkowe okienko, zanim będzie mógł rozpocząć grę.

Podobne okno będzie pojawiać się takiemu graczowi również między meczami, przypominając o tym, by zrobić sobie przerwę albo w ogóle przestać już grać. Tekst będzie się zmieniał, w zależności od tego, ile czasu dana osoba jest zalogowana. System został już wprowadzony m.in. w Indonezji, Indiach czy Egipcie.

PUBG to jeden z tytułów esportowych, które w ostatnim czasie zyskuje dużą popularność. Jest jednak też dość kontrowersyjny, ponieważ polega na jak najdłuższym utrzymaniu się przy życiu przy jednoczesnym eliminowaniu innych rywali. W niektórych krajach, ostatnio w Iraku, parlament zakazał grania w tę grę, uważając, że nie wnosi nic wartościowego do życia graczy. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Zobacz komentarze