Stus: Teraz wszystko w Waszych rękach. Głosujmy!

Marcin Stus

Przed nami trzecia edycja największego w Polsce plebiscytu esportowego. Kapituła wyłoniła nominowanych. Czas na głosy środowiska i fanów.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie trzeciej edycji Polish Esport Awards - plebiscytu esportowego, w którym za rok 2019 docenione zostaną osoby, które szczególnie wyróżniły się w ostatnich 12 miesiącach. A właściwie docenione już zostały, bo naszym zdaniem sama nominacja świadczy o ogromie świetnej roboty, jaką wykonano. Czas wybrać najlepszych z najlepszych.

Czyli właściwie kogo? Czy społeczność esportowa weźmie pod uwagę wyniki poszczególnych osób na arenie międzynarodowej, ich popularność, uniesione trofea czy może jeszcze coś innego? PEA, podobnie zresztą jak każdy plebiscyt, jest nie tylko docenieniem sportowych wyników najlepszych - nie ma co ukrywać, to także konkurs popularności. Jak esportowe gwiazdy prowadzą swoją karierę? Czy realnie przyczyniają się do rozwoju sportów elektronicznych w naszym kraju? Czy trafiają do świadomości szerokiego odbiorcy? Na te pytania również chcemy odpowiedzieć, stąd wspólnie z Kapitułą, postanowiliśmy wyróżnić nominowanych w siedmiu kategoriach.

<<Analitycy Betfan szacują, że największe szanse na zwycięstwo w kategorii Trener Roku ma Adrian "IMD" Pieper, a najmniejsze Adrian "Hatchy" Widera.>>

W tym roku wprowadziliśmy nowe rozwiązanie - do Kapituły wybierającej nominowanych zaprosiliśmy redakcje esportowe. Z zaproszenia skorzystały: Cybersport (reprezentowany przez Grzegorza Łatkę), Epic Playz (Łukasz Pożyczek), Esport Now (Michał Perkowski), Esporter (Patryk Głowacki), eWeszło (Krystian Terpiński, Szymon Groenke) oraz TVP Esport (Jędrzej Smaruj). W składzie Kapituły znaleźli się jeszcze organizatorzy PEA, czyli reprezentujący Esportmanię skromny autor tego tekstu oraz Tomasz Chomczyk. Po wielogodzinnych obradach wyłoniliśmy 39 nominacji.

Teraz najważniejsza część plebiscytu - oddajemy głos Wam, czyli fanom esportu i przedstawicielom środowiska esportowego. Zapraszamy na stronę polishesportawards.pl, gdzie można głosować na swoich ulubieńców - raz na 24 godziny. Teraz wszystko w Waszych rękach!

Tekst powstał we współpracy z BETFAN.

BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

PEA 2020
Zobacz komentarze