Poznaj nominowanych. Oskar "Selfmade" Boderek #PEA2020

Selfmade Foto: fnatic

Jeżeli ktokolwiek przed rozpoczęciem 2019 roku myślał o tym, kto ewentualnie może zabrać Jankosowi miano najlepszego junglera w Polsce, pewnie wskazałby Kikisa. Jednak ostatnie 12 miesięcy brutalnie zweryfikowało te predykcje, Mateusz "Kikis" Szkudlarek nominowany za 2018 rok do nagrody Polish Esports Awards dziś gra w Ultralidze, a bohater artykułu, Oskar "Selfmade" Boderek rok 2020 rozpoczął reprezentując barwy najbardziej utytułowanej organizacji esportowej w europejskim League of Legends - Fnatic.

Oskar"Selfmade" Boderek polskim fanom League of Legends znany jest już od jakiegoś czasu, jeszcze zanim zmienił nick na "Selfmade" i występował pod pseudonimem "Niebieski" grał w różnych polskich "sklejkach", wraz ze Świdrującymi Tygrysami wystąpił nawet w kwalifikacjach do Challanger Series. Kariera zaczęła rozkręcać się w 2017 roku po emigracji do Hiszpanii, gdzie w przeciągu 2 lat, 3 razy wygrał hiszpańską ligę, a raz zajął drugie miejsce. Ponadto do tej pory pozostaje jedynym Polakiem, który wygrał EU Masters. Prawdziwe przyśpieszenie nadeszło wraz z rokiem 2019, kiedy Selfmade zasilił szeregi SK Gaming i rozpoczął swoją przygodę z elitarna ligą LEC.

<< Głosuj na Selfmade'a na polishesportawards.pl >>

O tym ruchu spekulowało się dawno, zainteresowanie Oskarem nie gasło od miesięcy i kwestią czasu, było kiedy znajdzie swoją szansę w najlepszej europejskiej lidze, jako pierwszą drużynę wybrał niemiecką organizację SK Gaming. Skład na papierze nie zachwycał, byli traktowani jako jedna z gorszych ekip w LEC. Pierwszym meczem zaskoczyli wszystkich, pokonali ówczesnych mistrzów ligi - Fnatic, a Selfmade na scenie zadebiutował zaczynając od fenomenalnej inicjacji Sejuani, gdzie za pomocą sprytu złapał swoim ultimatem Rekklesa, najlepiej całą akcję opisuje wykrzyczane przez Quickshota - "Selfmade You are a God", zresztą zobaczcie sami(akcja od 5:42, choć warto obejrzeć całość, Oskar przez całą grę prezentował się bardzo dobrze).

SK Gaming wygrało ten mecz, a Oskar uzyskał statuetkę MVP, co ciekawe został pierwszą osobą w historii LEC, która otrzymała ten tytuł. Zresztą Oskar na tyle polubił nagrodę MVP, że w samym spring splicie postanowił go zdobyć jeszcze 6 razy, czy łącznie 7, najwięcej ze wszystkich graczy. Wyczyn ten jest jeszcze większy jeżeli uświadomimy sobie, że to 7 z 9 MVP zdobytych przez SK Gaming. To Oskarowi niemiecka organizacja zawdzięcza awans do play-offów wiosennego LCS. Jego indywidualne popisy zostały wynagrodzone, na koniec splitu dostał nagrodę "Rookie of the split", dla najlepszego debiutanta w LEC.

Latem Selfmade wciąż utrzymywał dobrą formę, wyróżniał się umiejętnościami na tle drużyny, a jej sukces leżał na jego barkach. Niestety tym razem po przegranej w decydującym meczu z Vitality drużyna nie zakwalifikowała się do play-offów.

Oskar w debiutanckim sezonie LEC zajął odpowiednio 5 i 7 miejsce w lidze, a dodatkowo zdobył połowę ze wszystkich MVP swojej drużyny - 9 na 18, dostał tytuł "rookie of the split" dla najlepszego debiutanta w wiosennym splicie LEC. Nie dziwi, że oprócz ekspertów przede wszystkim jego formę docenili inni gracze, stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym, jego nazwisko wiązano z różnymi organizacjami. Ostatecznie zdecydował się na przenosiny do najbardziej utytułowanej organizacji w historii europejskiego LEC - Fnatic.

Rok 2019 to był zdecydowanie najlepszy czas w karierze Oskara "Selfmade" Borderka, mimo, że drużynowo nie zdobył żadnego trofeum to raz po raz udowadniał swoje indywidualne umiejętności, które zostały nagrodzone licznymi statuetkami, a zwieńczeniem świetnego okresu było dołączenie do Fnatic.

<<Analitycy Betfan szacują, że Oskar "Selfmade" Boderek ma 3% szans na zwycięstwo w kategorii Gracz Roku.>>

BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Informacja promocyjna BETFAN.

PEA 2020 - Gracz Roku
Zobacz komentarze