OWWC2018: Awansu nie będzie, ale Polacy wciąż mają o co grać

DXtR Foto: Robert Paul / Blizzard

Reprezentacja Polski nie ma już szans na awans do najlepszej ósemki turnieju Overwatch World Cup 2018. Niemniej sami zawodnicy wciąż mają o co grać, bo turniej w Paryżu, to najlepsze okno wystawowe, które może zapewnić im nowych pracodawców.

Nasi rodacy mogą mówić o pechu, bo mecze z Włochami i Niemcami przegrali dopiero po 5-tej mapie. Jeśli chodzi o spotkanie z Wielką Brytanią, tam po prostu wyszło ogranie i doświadczenie Wyspiarzy, którzy kompletnie zdominowali rozgrywkę.

Podopieczni Michał "Warchawka" Warchała indywidualnie pokazali się jednak z bardzo dobrej strony, za co zebrali pochwały na Analizie, w pressroomie i na mediach społecznościowych. Sam trener zwracał uwagę na to, że wszyscy jego zawodnicy w sobotę zaprezentowali się lepiej niż w piątek. Na szczególnie wyróżnienia zasługują jednak Karol "Danye" Szcześniak, Jakub „Duku” Andrzejak i Mateusz "Matwoj" Hołtyn, którzy byli siłą napędową Biało-Czerwonych.

Już dzisiaj o godzinie 13:45 nasi rodacy podejmą Francję, gospodarza turnieju. Każdy mecz Trójkolorowych jest tutaj wielkim wydarzeniem. Jeżeli Polakom uda się urwać choćby mapę, będzie to na pewno spora sensacja. Warto zaznaczyć, że gospodarze w trzech rozegranych do tej pory meczach, stracili tylko dwie mapy (obie ugrali Niemcy).

Holandia, z którą Biało-Czerwoni skonfrontują się o 17:15, to rywal równie niebezpieczny. Ryan „CrusaDe” van Wegen i jego koledzy wciąż mają szanse na wyjazd do Stanów. Podstawowym warunkiem jest jednak wygrana z Polską. Może by tak popsuć im plany?

Harmonogram III dnia OWWC2018 Paris:

  • 12:00 – Włochy vs Niemcy
  • 13:45 – Polska vs Francja
  • 15:30 – Włochy vs Wielka Brytania
  • 17:15 – Polska vs Holandia
  • 19:00 – Wielka Brytania vs Francja
Zobacz komentarze