Overwatch World Cup 2019 rozegrany zostanie podczas BlizzConu

Overwatch World Cup 2019 Foto: Blizzard

Kolejna edycja Overwatch World Cup dostała zielone światło od Blizzarda. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce w listopadzie i zostanie rozegrane podczas BlizzConu. Tym razem event został podzielony na trzy etapy, podczas gdy w poprzednich latach było ich cztery i każdy odbywał się w innym kraju.

By pozwolić jak największej liczbie krajów na pokazanie się podczas mistrzostw, rozegrany zostanie etap preeliminacyjny. Każda reprezentacja będzie mogła pojawić się w Anaheim w Kalifornii, jednak Blizzard pokryje koszty tylko 10 najwyżej sklasyfikowanym ekipom. Format turnieju to pojedyncza drabinka, w której porażka oznacza eliminację.

Faza grupowa rozpocznie się 1 listopada tuż po zakończeniu ceremonii otwarcia BlizzConu 2019. Pięć najwyżej sklasyfikowanych drużyn otrzyma awans bezpośrednio do fazy grupowej. Pozostała piątka wyłoniona zostanie w otwartych kwalifikacjach. Play-offy i finał rozegrane zostaną 2 listopada.

Wszystkie drużyny narodowe zbudowane zostaną przez krajowe komitety, które swoje działanie rozpoczną w maju. Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie Blizzarda.

Zobacz komentarze