Mistakes przechodzi na esportową emeryturę

Mistakes Foto: Overwatch League

Fani Overwatcha na pewno nie tak wyobrażali sobie ostatni dzień 2018 roku. Stanislaw "Mistakes" Danilow, gwiazdor drużyny Boston Uprising, oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z organizacją i przejściu na esportową emeryturę.

- Brakowało mi przyjemności w grze. Brak motywacji i pewne problemy zdrowotne skłoniły mnie do podjęcia tej decyzji. Chcę podziękować wszystkim fanom, którzy byli ze mną, otrzymując pozytywne wiadomości i prezenty, które mi dały wiele inspiracji! Przepraszam was wszystkich za to, że przyszło to w ten sposób, ale w tej chwili nie mogę tego zmienić. Dzięki Blizzardowi za to, że jest to zabawne i wspaniałe doświadczenie. Gracze, z którymi miałem przyjemność pracować, życzę wam wszystkiego najlepszego i będą was dopingować. Jeśli poczuję się lepiej, to może kiedyś wrócę. Do zobaczenia - napisał Mistakes w oświadczeniu na jednym z portali społecznościowych.

Wygląda na to, że Danilow musi opuścić esport nie tylko z powodu kontuzji, ale również z powodu niezadowolenia wobec obecnej kondycji esportu. Podobna sytuacja miała miejsce na początku bieżącego roku, kiedy odszedł kluczowy gracz Dallas Fuel Seagull.

Na pewno Boston Uprising odczuje jego brak, bo przecież pod jego kierownictwem Niebiescy mieli bezbłędny bieg dominacji podczas etapu 3 OWL. Zdobyli wówczas 15 kolejnych zwycięstw.

Zobacz komentarze