Blizzard odkrył karty. Ashe nową bohaterką Overwatch

ashe Foto: Blizzard

Od wielu tygodni trwały dywagacje na temat tego, jaką niespodziankę Blizzard przewidział dla fanów Overwatch z okazji BlizzConu. Twórcy konsekwentnie podsycali spekulacje, ale wraz z początkiem eventu w Anaheim przyszedł czas odsłonić karty. Dziś wiemy już, że chodziło o nową, dwudziesta dziewiątą postać w Overwatchu - Ashe!

Ashe będzie postacią natarcia. Jej podstawową bronią jest półautomatyczny karabin, który idealnie nadaje się do walki na bliski i daleki dystans. Atutem wyposażenia bohaterki jest także szybkostrzelność, co na pewno spodoba się graczom. Poza tym specjalny strzał odrzuca rywali na pewną odległość, co na pewno pomoże sojusznikom w zajmowaniu lepszych pozycji w natarciu. Prawdziwą perełką jest atak spejalny Ashe. Bohaterka przywołuje monstrum o imieniu B.O.B, który zadaje obrażenia i może wyrzucać rywali w powietrze.

Ciekawy jest również strój nowej bohaterki. Jej outfit nawiązuje do klimatów Dzikiego Zachodu, co chyba nieprzypadkowo komponuje się z fenomenem gry Red Dead Redemption 2. Zanim jednak wszyscy gracze zakochają się w "ostrej lasce z Teksasu", na pewno minie trochę czasu. Za tydzień postać ma trawić na serwery testowe, gdzie przeanalizuje się jej wpływ na rywalizację. Na pewno jednak przed końcem roku wszyscy gracze Overwatch dostaną ją w swoje ręce.

Zobacz komentarze