Misja Esport: Powrót Veggiego. Będzie dużo LoLa i wiele ciekawostek dla fanów Dota 2

Veggie Foto: Esportmania

W czwartek o 17:30 rozpoczniemy transmisję kolejnego odcinka Misji Esport. Możemy już zdradzić, kto odwiedzi Macieja „Sawika” Sawickiego. Przedstawiamy też listę tematów, które podejmą eksperci podczas programu.

W szóstym odcinku Misji Esport przed kamerą wystąpią: Fryderyk „Veggie” Kozioł, Michał „Carmac” Blicharz oraz Filip „Testree” Mątowski. Program poprowadzi Maciej „Sawik” Sawicki.

Tematem przewodnim odcinka będzie fala zmian na scenie League of Legends. EU LCS odszedł do lamusa. Od tej pory najwyższa klasa europejskich rozgrywek będzie nosiła nazwę League of Legends Europeans Championship, w skrócie: LEC. Ponadto Riot Games zaprezentował już wszystkie drużyny, które wezmą udział w przyszłorocznych zmaganiach. W gronie uczestników znajduje się sześć ekip znanych z minionego sezonu. Dołączą do nich cztery nowe marki.

W minionym tygodniu Team Secret dotarł do wielkiego finału Kuala Lumpur Major. W decydującym starciu przegrał z Virtus.pro. W składzie zespołu znajduje się 18-letni Michał „Nisha” Jankowski, który jeszcze kilka miesięcy temu reprezentował barwy Team Kinguin. Obok jego sukcesu nie można przejść obojętnie.

W Polsce nie brakuje utalentowanych graczy. Filip „NEO” Kubski i spółka od lat należą do czołówki sceny Counter-Strike’a. Marcin „Jankos” Jankowski oraz Oskar „Vander” Bogdan świetnie sprawują się na arenie międzynarodowej w League of Legends. Coraz większe znaczenie odgrywają również Jakub „Jactroll” Skurzyński oraz Mateusz „Kikis” Szkudlarek. Wszyscy wspomniani zawodnicy są jednak zatrudnieni przez zagraniczne kluby. Goście programu zastanowią się, czy można w Polsce zbudować organizację, która osiągnie światowy poziom.

Team Kinguin i AGO Esports przebywają obecnie w Bangkoku, gdzie biorą udział w turnieju TOYOTA Master. Eksperci przyjrzą się ich wynikom z pierwszego dnia zmagań, a także ocenią szanse polskich ekip na wejście do strefy medalowej.

Przypomnij sobie o czym rozmawiali goście w poprzednim odcinku programu:

Zobacz komentarze