Znamy pierwszych uczestników EU Masters. Wśród nich 4 polskich graczy

Lucker Foto: AGO ROGUE

Zbliżamy się do końca wiosennego sezonu w Europejskich Ligach Regionalnych, a to oznacza, że już wkrótce odbędzie się kolejna edycja EU Masters. Najlepsi zawodnicy z całej Europy będą rywalizować nie tylko o tytuł mistrzowski, ale też pokazanie swoich umiejętności na tle rywali i być może otrzymanie szansy od drużyn w LEC. Co ciekawe, w składach drużyn, które już teraz wywalczyły awans mamy czterech polskich zawodników.

Przede wszystkim na pewno wiecie, że występu na EU Masters jest już pewne AGO Rogue, które wygrało sezon zasadniczy Ultraligi. Dzięki temu w fazie play off nie spadną poniżej trzeciej lokaty i mają gwarantowaną grę przynajmniej w play-inach EUM. Z polskich zawodników w barwach akademii Rogue zobaczymy oczywiście Luckera, Sinmivaka i Pyrkę.

Dość nietypowo awans na turniej wywalczył też Kanna, którego możecie pamiętać z Ultraligowych występów w PRIDE. Leśnik udał się na wschód, do ligi bałtyckiej i w barwach Goskilla wygrał sezon zasadniczy Baltic Masters bez straty mapy. Teraz jedna wygrana seria BO5 dzieli go od tytułu mistrzowskiego ligi, a nagrodą za ciężką pracę będzie występ na EU Masters.

Kolejne dwie ekipy, które zagrają na European Masters to reprezentanci Prime League. Faza zasadnicza sezonu już się tam zakończyła, a to oznacza, że najlepsze dwie ekipy są pewne gry przynajmniej w play-inach. Dzięki temu wiemy już, że na turnieju zagrają BIG oraz mousesports. W ich składach nie ma polskich zawodników, ale fani na pewno pamiętają Keduiiego z gry w Piratesports.

Na razie nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących tegorocznego turnieju European Masters, ale tradycyjnie wiosenna edycja odbywa się w kwietniu.

Zobacz komentarze