Zmiany na szczycie w Riot Games

Siedziba Riot Games
Siedziba Riot Games Foto: Riot Games

Riot Games wybrało nową osobę na stanowisko Global Head of League of Legends Esports. Od teraz rolę tę pełnił będzie John Needham, który do tej pory pracował jako Managing Director w Europie i Ameryce Północnej, a do jego obowiązków należało zarządzanie wydawaniem i operacjami w obu regionach.

John Needham Foto: Riot Games

Od teraz Needham będzie odpowiedzialny za rozwój wszystkich lig, nadzorowanych przez Riot Games oraz sprawował będzie pieczę nad turniejami międzynarodowymi jak Mistrzostwa Świata czy MSI.

Uprzednio rolę co-Global Head of LoL Esports pełnili Jarred Kennedy i Whalen Rozelle. Obaj panowie pozostaną w firmie. Kennedy poprowadzi dywizję skupiająca się na "budowaniu i zarządzaniu nowymi biznesami", a Rozelle odpowiedzialny będzie za "nowe esportowe inicjatywy w organizacji".

Nicolo Laurent, CEO of Riot Games

"Aspiracje Riot Games rosną i awans naszych trzech sprawdzonych liderów pozwoli nam osiągnąć jeszcze więcej. (...) LoL jest esportowym fenomenem, w dużej mierze dzięki naszym liderom. Jesteśmy przekonani, że idziemy dobrą drogą, by stać się wielopokoleniowym sportem." - tak zmiany skomentował Nicolo Laurent, CEO Riot Games.

Zobacz komentarze